Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Caroline NM

Osada Fort Caroline byla první francouzskou kolonií současnosti na území Spojených států amerických. Byla založena v roce 1564 na místě dnešního města Jacksonville. Později však byla ze zemského povrchu doslova smazána španělskými kolonizátory.  Poté, co Španělé zničili Fort Caroline, vybudovali si na tomtéž místě svou vlastní osadu.

V dubnu roku 1568 se Francouzi rozhodli pro odvetu, jejich vojska v čele s Dominiquem de Gourguesem zaútočila na španělskou osadu, zmocnila se jí a nakonec pevnost i podpálila. Aby se pomstili za masakr z roku 1565, povraždili Francouzi při tomto činu všechny španělské zajatce. Španělé po porážce tak toto místo navždy opustili, ale přesné místo, kam odešli, není známo.

Dne 21. září roku 1950 byla Fort Caroline uznána za Národní monument s velkou historickou hodnotou a od roku 1953 je pevně stanovena její ochrana. Pevnost dnes slouží k turistickým účelům, návštěvníci se zde mohou seznámit s historií celé oblasti, prohlédnout si muzeum nebo návštěvnické centrum. Památník je spravován americkou vládou společně s další významnou oblastí Timucuan Ecological and Historic Preserve.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko