Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orlando

Orlando je hlavním městem okresu Orange County ve státě Florida. Rozkládá se na ploše 261,5 km2 uprostřed tropické jezerní oblasti v centru poloostrova Florida a má kolem 300 tisíc obyvatel. Je tak šestým největším a třetím nejnavštěvovanějším městem v zemi. Město je známé především díky četným atrakcím, které lákají návštěvníky z celého světa. Orlando je tak největším zábavním rodinným centrem na světě, které přitahuje turisty všech věkových kategorií a každoročně přivítá kolem 52 milionů turistů.

Známé jsou zdejší turistické atrakce, z nichž nejpopulárnější je asi Walt Disney World Resort, situovaný do oblasti Lake Buena Vista. Ještě roku 1970 bylo Orlando poklidným farmářským městečkem. Ve stejném roce však bylo z části bývalé letecké základny postaveno mezinárodní letiště a v říjnu roku 1971 byla otevřena první část Walt Disney World. Navštívit zde můžete také Mořský svět, Zoo Gatorland, Island of Adventure s Jurským parkem nebo Universal Studios. Na turisty čeká spousta obchodů, butiků, divadelních restaurací a hotelů. Město je známé také svou širokou škálou golfových hřišť, které jsou určeny pro golfisty všech úrovní.

Nejvyšší budovou ve městě je 134 metrů vysoká The SunTrust Center, která byla postavena v roce 1988. Město je také sídlem druhé největší univerzity na Floridě. Za návštěvu jistě stojí také některé z místních muzeí, botanická zahrada Harry P. Leu Botanical Gardens nebo World of Orchids, tedy Svět orchidejí. Na ulici Church Street Station je pro otrlé povahy připraven dům hrůzy Terror on Church Street. Asi hodinu jízdy odtud se nachází mys Cape Canaveral a Kennedy Space Center.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko