Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dry Tortugas NP

Národní park Dry Tortugas je tvořen souostrovím sedmi malých a nízkých ostrůvků, které se nacházejí asi 110 km jihozápadně od pobřeží Floridy. Rozkládají se na ploše o rozloze262 km2 v oblasti Mexického zálivu, park tak ochraňuje především vodní plochu. Lokalita je totiž známá svým bohatým podmořským životem s pestrobarevnými korály, potopenými vraky lodí a ztracenými poklady. Park je tak vyhledáván hlavně milovníky potápění, šnorchlování, ale také rybáři a pozorovateli vodních ptáků.

Ostrovy byly objeveny v 16. století španělským mořeplavcem Juanem Ponce de Leonem, který tudy tehdy proplouval. Oblast byla pojmenována po vzácných druzích želv, které zde žijí. Přívlastek Dry (suchý) byl ostrovům dán jako varování dalším námořníkům, že zde nenajdou pitnou vodu. Park Dry Tortugas byl vyhlášen v roce 1992 a dnes neochraňuje jen jedinečnou nedotčenou přírodu, ale také pevnost Fort Jefferson.

Pevnost stojící na ostrůvku Garden Key je jakousi dominantou celého souostroví a také jedním z největších turistických lákadel. V roce 1846 byla postavena z červených cihel a proto je vidět už z dálky. Pevnost sloužila po mnoho let jako americké vězení, kde byli vězněni dezertéři z války Severu proti Jihu. Umístěn zde byl ale také například vrah prezidenta Abrahama Lincolna – Samuel Mudd.

Díky této pevnosti měly Spojené státy americké kontrolu nad tím, které lodě opouští ostrovy a které naopak připlouvají do Mexického zálivu. Pevnost měla být i nadále využívána jako vojenská základna, s vynálezem moderních střelných zbraní však její význam začal postupně upadat. Naštěstí si lidé byli vědomi její historické hodnoty a také ostrovy stoupaly na hodnotě díky svým přírodním zajímavostem. V roce 1935 tak prezident Franklin D. Roosevelt vyhlásil pevnost i s jejím okolím za národní památku.

Krásy tohoto místa sem každoročně přijíždějí obdivovat davy turistů. Najdou zde bělostné pláže, průzračně čistou vodu, nádherný podmořský svět i romantiku tropických ostrovů. K tomu, abyste prozkoumali pevnost a její okolí máte půl dne – pokud však toužíte zůstat na ostrůvku déle, můžete přenocovat ve stanu na pláži, což je také nezapomenutelným zážitkem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko