Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

St. Augustine

Na severovýchodním pobřeží Floridy se nachází městečko St. Augustine (Svatý Augustýn), které je nejstarším městem ve Spojených státech amerických. Jeho historie sahá až do roku 1565, kdy bylo založeno Španěly a nezapře tedy své evropské kořeny.

Dnes St. Augustine přitahuje množství turistů z nejrůznějších koutů světa. Je to velmi příjemné město, kde si připadáte, jako byste se vrátili zpět v čase. Do centra vede pěší zóna lemovaná koloniálními stavbami, což je typické spíše pro slunné Španělsko. Přestože je v Severní Americe docela problém narazit na lokalitu, která by byla starší 100 let, v St. Augustine si na své přijde každý milovník historie. Proto je toto městečko s pouhými 11 tisíci obyvateli jakýmsi malým zázrakem.  Populace města se z velké části skládá z hispánců a Seminolských indiánů, kteří zde dnes již v poklidu žijí s bělochy a přistěhovalci z celého světa. St. Augustine je nejstarším permanentně osídleným městem v Americe.

Návštěvníci si dnes v St. Augustine mohou prohlédnout koloniální španělskou čtvrť, která je jakýmsi muzeem živé historie. Stojí zde dvě autentická dobová stavení ze 17. století, která na vás dýchnou jedinečnou atmosférou. Za vidění stojí rozhodně také dřevařská dílna, kde vás průvodce seznámí s uměleckým truhlářstvím, kovářstvím a popíše jednotlivé historické bitvy, které se zde odehrály. Pokochat se rovněž můžete dochovanými dřevěnými hračkami z koloniální doby a seznámíte se i se způsoby spojování dřeva, vyrábění lavic, stolů a stavění dřevěných chalup. V kovářské dílně můžete na vlastní oči sledovat výrobu čtyřhranného hřebíku. V té době byli kováři specializovaní na jednotlivá kovářská řemesla. Například „smith“ vyráběl hřebíky, „forgeman“ koval koně a „cutler“ se zabýval výrobou mečů a šavlí.

Mezi hlavní památky St. Augustine však dnes patří pevnost Castillo de San Marcos, kterpi nechali vystavět Španělé v roce 1672 a která byla americkou armádou užívána až do roku 1899. Na její stavbě se pracovalo dlouhých 23 let, a že to nebyla práce zbytečná, se obyvatelé přesvědčili při útocích roku 1702 a 1740. Pevnost odolala a nebyla nikdy dobyta. Roku 1845 byla přejmenována na Fort Marion na počest jistého revolučního hrdiny. Roku 1924 byla vyhlášena za národní památku a o 9 let později se stala součástí systému národních parků. V roce 1942 rozhodl kongres o obnovení jejího původního názvu Castillo de San Marcos. Zajímavostí je, že byla pevnost postavena z materiálu, kterému se říkalo Coquina, což je slepenina drcených mořských mušlí. Dnes leží tato historická, 35 stop vysoká pevnost i se svými doprovodnými základy v 10 hektarovém parku a z jedné strany je omývaná mořem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko