Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Salinas Pueblo Missions NM

V Novém Mexiku se nedaleko města Mountainair nachází zbytky kláštera Salinas Pueblo Mission, který postavili v 17. století španělští františkáni.  Údolí Salinas bylo osídleno již v 10. století, nejdříve kulturou Mogollon, později indiány kmene Anasazi, kteří zde zakládali velká obchodní centra sloužící k obchodování mezi vesnicemi v Rio Grande a indiánskými kmeny žijícími ve zdejších planinách. Františkánští misionáři stavěli své komplexy téměř v každém Pueblu v Salinas.

Největším ze všech puebel byl Gran Quivira, ze kterého se do dnešních dní dochovaly zříceniny a centrální náměstí z období kolem roku 1300. Najdeme zde také zbytky kostela a pozůstatky misionářské čtvrti Missión de San Buenaventura. Dochoval se také kostel San Isidro, postavený v 17. století.

Další misí, kterou zde po sobě františkáni zanechali je Misión de la Concepción de Purísima Cuarac v Quarai. Tato mise byla postavena v letech 1629 až 1674 a sloužila jako církevní ústředí španělské inkvizice v Novém Mexiku. Třetím pueblem je Abo, kde se nachází rozsáhlá zřícenina z červeného pískovce z roku 1300 a klášter San Gregorio de Abo z roku 1629 – 1630. Nesnesitelná vedra, neustálé útoky Apačů a četné epidemie nakonec donutily františkány v 70. letech 17. století opustit tuto oblast.

Salinas Pueblo Missions NM je dnes pod ochranou organizace National Park Service (NPS) a návštěvnické centrum se nachází v městečku Mountainair. Tyto národní památky jsou dnes připomínkou dávných kontaktů mezi místními indiány a španělskými kolonizátory. Jako první bylo za národní památku vyhlášeno pueblo Gran Quivira a to v listopadu roku 1909. Stejně tak jako všechna další historická místa spadající pod ochranu NPS, bylo i Gran Quivira dne 15. října 1966 zapsáno v národním registru historických míst. V roce 1980 byly za národní památky vyhlášeny i další dvě puebla – Quarai a Abo.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko