Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Salinas Pueblo Missions NM

V Novém Mexiku se nedaleko města Mountainair nachází zbytky kláštera Salinas Pueblo Mission, který postavili v 17. století španělští františkáni.  Údolí Salinas bylo osídleno již v 10. století, nejdříve kulturou Mogollon, později indiány kmene Anasazi, kteří zde zakládali velká obchodní centra sloužící k obchodování mezi vesnicemi v Rio Grande a indiánskými kmeny žijícími ve zdejších planinách. Františkánští misionáři stavěli své komplexy téměř v každém Pueblu v Salinas.

Největším ze všech puebel byl Gran Quivira, ze kterého se do dnešních dní dochovaly zříceniny a centrální náměstí z období kolem roku 1300. Najdeme zde také zbytky kostela a pozůstatky misionářské čtvrti Missión de San Buenaventura. Dochoval se také kostel San Isidro, postavený v 17. století.

Další misí, kterou zde po sobě františkáni zanechali je Misión de la Concepción de Purísima Cuarac v Quarai. Tato mise byla postavena v letech 1629 až 1674 a sloužila jako církevní ústředí španělské inkvizice v Novém Mexiku. Třetím pueblem je Abo, kde se nachází rozsáhlá zřícenina z červeného pískovce z roku 1300 a klášter San Gregorio de Abo z roku 1629 – 1630. Nesnesitelná vedra, neustálé útoky Apačů a četné epidemie nakonec donutily františkány v 70. letech 17. století opustit tuto oblast.

Salinas Pueblo Missions NM je dnes pod ochranou organizace National Park Service (NPS) a návštěvnické centrum se nachází v městečku Mountainair. Tyto národní památky jsou dnes připomínkou dávných kontaktů mezi místními indiány a španělskými kolonizátory. Jako první bylo za národní památku vyhlášeno pueblo Gran Quivira a to v listopadu roku 1909. Stejně tak jako všechna další historická místa spadající pod ochranu NPS, bylo i Gran Quivira dne 15. října 1966 zapsáno v národním registru historických míst. V roce 1980 byly za národní památky vyhlášeny i další dvě puebla – Quarai a Abo.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko