Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bandelier NM

V blízkosti dnešního městečka Los Alamos ve státě Nové Mexiko došlo před více než milionem let k obrovské erupci sopky Jemez Volcano. Výbuch byl asi 600x silnější než známý výbuch sopky Mount St. Helen v roce 1980. Láva, popel a škvára tehdy pokryla celou oblast až několikasetmetrovou vrstvou, která vyhubila vše živé. Krajina touto událostí zůstala již navždy poznamenaná.

V průběhu tisíců let se vrstva popela proměnila na měkkou horninu zvanou Tuff, ve které postupem času vyhloubily řeky celá údolí. Stěny příkopů jsou plné dutin, které dokázali během 13. až 16. století skvěle využívat indiáni kmene Anasazi k bydlení. Pomocí primitivních nástrojů dutiny rozšířili a vytvořili z nich doslova velké jeskyně. Vytvořili si tak jednoduché obydlí, které bylo skvěle chráněno před nepřízní počasí.

Nejvíce takovýchto obydlí se dochovalo v oblasti Frijoles Canyon, kde se nachází i návštěvnické centrum seznamující turisty s historií a přírodou místa. K dostání jsou zde i podrobní tištění průvodci po zdejších pěších trasách. Kaňonem prochází nenáročná pěší trasa, na které si můžete prohlédnout spoustu skrytých místností v tuffových stěnách. Kromě nich se zde zachovaly také ruiny několikapatrových puebel, které však vznikly v mnohem pozdější době. K nejobdivovanějším patří pozůstatky kruhového puebla zvaného Long House. Hlavní dvoupatrová budova byla původně obestavěna kolem centrálního prostranství. Tato unikátní a ve své době neobvyklá stavba poskytovala přístřeší pro více než 100 lidí.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko