Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bandelier NM

V blízkosti dnešního městečka Los Alamos ve státě Nové Mexiko došlo před více než milionem let k obrovské erupci sopky Jemez Volcano. Výbuch byl asi 600x silnější než známý výbuch sopky Mount St. Helen v roce 1980. Láva, popel a škvára tehdy pokryla celou oblast až několikasetmetrovou vrstvou, která vyhubila vše živé. Krajina touto událostí zůstala již navždy poznamenaná.

V průběhu tisíců let se vrstva popela proměnila na měkkou horninu zvanou Tuff, ve které postupem času vyhloubily řeky celá údolí. Stěny příkopů jsou plné dutin, které dokázali během 13. až 16. století skvěle využívat indiáni kmene Anasazi k bydlení. Pomocí primitivních nástrojů dutiny rozšířili a vytvořili z nich doslova velké jeskyně. Vytvořili si tak jednoduché obydlí, které bylo skvěle chráněno před nepřízní počasí.

Nejvíce takovýchto obydlí se dochovalo v oblasti Frijoles Canyon, kde se nachází i návštěvnické centrum seznamující turisty s historií a přírodou místa. K dostání jsou zde i podrobní tištění průvodci po zdejších pěších trasách. Kaňonem prochází nenáročná pěší trasa, na které si můžete prohlédnout spoustu skrytých místností v tuffových stěnách. Kromě nich se zde zachovaly také ruiny několikapatrových puebel, které však vznikly v mnohem pozdější době. K nejobdivovanějším patří pozůstatky kruhového puebla zvaného Long House. Hlavní dvoupatrová budova byla původně obestavěna kolem centrálního prostranství. Tato unikátní a ve své době neobvyklá stavba poskytovala přístřeší pro více než 100 lidí.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko