Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

El Malpais NM

Krajina v západní části Nového Mexika je poznamenána výbuchem sopky Bandera Volcano, ke kterému došlo před více než 10 tisíci lety. Při erupci vytekla z kráteru žhavá láva a vytvořila rozsáhlé lávové pole sahající do vzdálenosti 23 mil. V roce 1987 zde byl kvůli ochraně této zajímavé lokality vyhlášen národní park El Malpais.

Hlavní atrakcí parku je samozřejmě sopečný kužel Bandera Volcano, který je návštěvníkům přístupný. Dostanete se k němu po štěrkové pěšině vedoucí od malého návštěvního centra. Cesta zabere asi jen 15 minut, výstup není nijak náročný. Až k samotnému okraji kráteru se z bezpečnostního hlediska sice nesmí, ale i tak se vám naskytne dobrý výhled na okolní krajinu.

Další zajímavostí parku je nedaleká ledová jeskyně, nebo spíše dutina v lávovém poli, která vznikla zhroucením stropu tunelu. Kvůli této jeskyni se celé krajině občas přezdívá také The Land of Fire & Ice neboli Krajina ohně a ledu. I když na povrchu panují nesnesitelná vedra, uvnitř jeskyně je po celý rok -0,556 stupňů Celsia. Proto se tam dokáže udržet ledová kra. Do nitra jeskyně se dostanete po dřevěném schodišti. Při každém kroku hlouběji a hlouběji budete cítit, jak klesá teplota. Led má nazelenalé zabarvení, což je způsobeno speciální arktickou řasou, která dokáže v takovýchto ledových podmínkách přežít. Až do roku 1946 se zdejší led těžil, dnes už se jeho vrstva opět pomalu zvětšuje.

Na opačné straně monumentu se tyčí pískovcové stěny a najdete tam i jednu z největších skalních bran v Novém Mexiku – La Ventana Arch. Její oblouk má rozpětí úctyhodných 36 metrů. Zachovalý sopečný kužel, ledová jeskyně a pískovcové brány jsou hlavními lákadly tohoto parku, jinak je krajina pokrytá jen lávovými poli. Místo je tak přitažlivé zejména pro geology a vulkanologické nadšence.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko