Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

El Malpais NM

Krajina v západní části Nového Mexika je poznamenána výbuchem sopky Bandera Volcano, ke kterému došlo před více než 10 tisíci lety. Při erupci vytekla z kráteru žhavá láva a vytvořila rozsáhlé lávové pole sahající do vzdálenosti 23 mil. V roce 1987 zde byl kvůli ochraně této zajímavé lokality vyhlášen národní park El Malpais.

Hlavní atrakcí parku je samozřejmě sopečný kužel Bandera Volcano, který je návštěvníkům přístupný. Dostanete se k němu po štěrkové pěšině vedoucí od malého návštěvního centra. Cesta zabere asi jen 15 minut, výstup není nijak náročný. Až k samotnému okraji kráteru se z bezpečnostního hlediska sice nesmí, ale i tak se vám naskytne dobrý výhled na okolní krajinu.

Další zajímavostí parku je nedaleká ledová jeskyně, nebo spíše dutina v lávovém poli, která vznikla zhroucením stropu tunelu. Kvůli této jeskyni se celé krajině občas přezdívá také The Land of Fire & Ice neboli Krajina ohně a ledu. I když na povrchu panují nesnesitelná vedra, uvnitř jeskyně je po celý rok -0,556 stupňů Celsia. Proto se tam dokáže udržet ledová kra. Do nitra jeskyně se dostanete po dřevěném schodišti. Při každém kroku hlouběji a hlouběji budete cítit, jak klesá teplota. Led má nazelenalé zabarvení, což je způsobeno speciální arktickou řasou, která dokáže v takovýchto ledových podmínkách přežít. Až do roku 1946 se zdejší led těžil, dnes už se jeho vrstva opět pomalu zvětšuje.

Na opačné straně monumentu se tyčí pískovcové stěny a najdete tam i jednu z největších skalních bran v Novém Mexiku – La Ventana Arch. Její oblouk má rozpětí úctyhodných 36 metrů. Zachovalý sopečný kužel, ledová jeskyně a pískovcové brány jsou hlavními lákadly tohoto parku, jinak je krajina pokrytá jen lávovými poli. Místo je tak přitažlivé zejména pro geology a vulkanologické nadšence.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko