Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Capulin Volcano NM

Národní památka Capulin Volcano se nachází na severovýchodě Nového Mexika. Jde o kužel vyhaslé sopky, která je součástí sopečného údolí Raton – Clayton. Kolem sopky dnes vedou zpevněné silnici, návštěvníci ji tak mohou obdivovat z bezprostřední blízkosti. Na jejím okraji bylo dokonce vybudováno i parkoviště. Po okraji sopečného kuželu vedou také četné turistické stezky, po kterých se můžete dostat až do samotného nitra této vyhaslé sopky.

Návštěvnické centrum seznamuje turisty s geologií sopky a celé této oblasti, s přírodními a kulturními zajímavostmi i historií, navíc poskytuje nejrůznější vzdělávací programy pro školy o sopce. K dispozici je také videoprezentace o zdejší krajině. Podle geologů není Capulin Volcano nijak zvlášť starý, vznikl někdy před 58 až 62 tisíci lety. Tyčí se do výšky 2494 metrů nad okolní pastviny. Jeho nepravidelné okraje mají po obvodu 1,6 km a hloubka kráteru dosahuje asi 122 metrů. Capulin Volcano je tak nejvyšším bodem v krajině a poskytuje nádherný panoramatický výhled do vulkanického okolí.

Nedaleko vulkánu se zvedá pohoří Sangre de Cristo Mountains. Výhled je tak ohraničen zasněženými vrcholky hor, nacházejících se na rozhraní čtyř států – Nové Mexiko, Oklahoma, Texas a Colorado. Capulin Volcano byl za národní památku vyhlášen dne 9. srpna roku 1916 tehdejším prezidentem Woodrow Wilsonem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko