Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Capulin Volcano NM

Národní památka Capulin Volcano se nachází na severovýchodě Nového Mexika. Jde o kužel vyhaslé sopky, která je součástí sopečného údolí Raton – Clayton. Kolem sopky dnes vedou zpevněné silnici, návštěvníci ji tak mohou obdivovat z bezprostřední blízkosti. Na jejím okraji bylo dokonce vybudováno i parkoviště. Po okraji sopečného kuželu vedou také četné turistické stezky, po kterých se můžete dostat až do samotného nitra této vyhaslé sopky.

Návštěvnické centrum seznamuje turisty s geologií sopky a celé této oblasti, s přírodními a kulturními zajímavostmi i historií, navíc poskytuje nejrůznější vzdělávací programy pro školy o sopce. K dispozici je také videoprezentace o zdejší krajině. Podle geologů není Capulin Volcano nijak zvlášť starý, vznikl někdy před 58 až 62 tisíci lety. Tyčí se do výšky 2494 metrů nad okolní pastviny. Jeho nepravidelné okraje mají po obvodu 1,6 km a hloubka kráteru dosahuje asi 122 metrů. Capulin Volcano je tak nejvyšším bodem v krajině a poskytuje nádherný panoramatický výhled do vulkanického okolí.

Nedaleko vulkánu se zvedá pohoří Sangre de Cristo Mountains. Výhled je tak ohraničen zasněženými vrcholky hor, nacházejících se na rozhraní čtyř států – Nové Mexiko, Oklahoma, Texas a Colorado. Capulin Volcano byl za národní památku vyhlášen dne 9. srpna roku 1916 tehdejším prezidentem Woodrow Wilsonem.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko