Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aztec Ruins NM

Americká národní památka Aztec Ruins se rozkládá v severozápadní části státu Nové Mexiko.  Najdeme ji severovýchodně od města Farmington, v blízkosti městečka Aztec. Památka ochraňuje zříceniny četných indiánských staveb pueblovitého typu z předkolumbovského období, tedy někdy z 11. až 13. století. Kromě těchto trosek se v okolí rozprostírá také nádherná příroda lákající k četným pěším výletům.

Prvním Evropanem, který tyto ruiny navštívil, byl anglický geolog Dr. John S. Newberry v roce 1859. Ten místo objevil ještě poměrně zachovalé, stála zde dokonce i 25 stop vysoká kamenná zeď. V roce 1878 sem zavítal archeolog Lewis H. Morgan a zjistil, že mnoho původních kamenů bylo odtud vytěženo osadníky stavějícími si nedaleko svá sídla. Tito lidé tak mají za následek devastaci této unikátní památky. Zříceniny byly v minulosti také vykradeny, ztratily se tak cenné artefakty pocházející z doby zlatého věku puebel.

Aztec Ruins byly za národní památku vyhlášeny dne 24. ledna roku 1923, v roce 1966 pak byly zapsány do Národního registru historických míst. Od 8. prosince roku 1987 byl pak jako součást Chaco Culture National Historical Park zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.  Dnes v oblasti najdete také tři indiánské řemeslné a umělecké dílny a muzeum připomínající staré indiánské kultury.


 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko