Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aztec Ruins NM

Americká národní památka Aztec Ruins se rozkládá v severozápadní části státu Nové Mexiko.  Najdeme ji severovýchodně od města Farmington, v blízkosti městečka Aztec. Památka ochraňuje zříceniny četných indiánských staveb pueblovitého typu z předkolumbovského období, tedy někdy z 11. až 13. století. Kromě těchto trosek se v okolí rozprostírá také nádherná příroda lákající k četným pěším výletům.

Prvním Evropanem, který tyto ruiny navštívil, byl anglický geolog Dr. John S. Newberry v roce 1859. Ten místo objevil ještě poměrně zachovalé, stála zde dokonce i 25 stop vysoká kamenná zeď. V roce 1878 sem zavítal archeolog Lewis H. Morgan a zjistil, že mnoho původních kamenů bylo odtud vytěženo osadníky stavějícími si nedaleko svá sídla. Tito lidé tak mají za následek devastaci této unikátní památky. Zříceniny byly v minulosti také vykradeny, ztratily se tak cenné artefakty pocházející z doby zlatého věku puebel.

Aztec Ruins byly za národní památku vyhlášeny dne 24. ledna roku 1923, v roce 1966 pak byly zapsány do Národního registru historických míst. Od 8. prosince roku 1987 byl pak jako součást Chaco Culture National Historical Park zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.  Dnes v oblasti najdete také tři indiánské řemeslné a umělecké dílny a muzeum připomínající staré indiánské kultury.


 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko