Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aztec Ruins NM

Americká národní památka Aztec Ruins se rozkládá v severozápadní části státu Nové Mexiko.  Najdeme ji severovýchodně od města Farmington, v blízkosti městečka Aztec. Památka ochraňuje zříceniny četných indiánských staveb pueblovitého typu z předkolumbovského období, tedy někdy z 11. až 13. století. Kromě těchto trosek se v okolí rozprostírá také nádherná příroda lákající k četným pěším výletům.

Prvním Evropanem, který tyto ruiny navštívil, byl anglický geolog Dr. John S. Newberry v roce 1859. Ten místo objevil ještě poměrně zachovalé, stála zde dokonce i 25 stop vysoká kamenná zeď. V roce 1878 sem zavítal archeolog Lewis H. Morgan a zjistil, že mnoho původních kamenů bylo odtud vytěženo osadníky stavějícími si nedaleko svá sídla. Tito lidé tak mají za následek devastaci této unikátní památky. Zříceniny byly v minulosti také vykradeny, ztratily se tak cenné artefakty pocházející z doby zlatého věku puebel.

Aztec Ruins byly za národní památku vyhlášeny dne 24. ledna roku 1923, v roce 1966 pak byly zapsány do Národního registru historických míst. Od 8. prosince roku 1987 byl pak jako součást Chaco Culture National Historical Park zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.  Dnes v oblasti najdete také tři indiánské řemeslné a umělecké dílny a muzeum připomínající staré indiánské kultury.


 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko