Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gila Cliff Dwellings NM

Na jihozápadě Spojených států amerických se v Novém Mexiku rozkládá národní památník Gila Cliff Dwellings. Tuto památku připomínající dávné indiánské kultury najdete severně od městečka Silver City a její návštěva rozhodně stojí za to. Najdete zde indiánská obydlí, která se dochovala téměř v původním stavu.

Indiáni tato zděná obydlí umístěná v otevřených jeskynních dutinách skalního masívu využívali po dobu asi jen 40 let a to od roku 1280. Trvale zde tak žilo jen jedno lidské pokolení. Domky poskytovaly přístřeší pro 40 až 60 lidí. Ještě před indiány jej využívaly k přenocování kočovné kmeny.

Návštěva jeskyní i cesta roklinou nahoru zabere asi jen hodinu a uvnitř můžete klidně fotografovat. Jaká je však budoucnost této památky zatím nikdo neví. Je dokonce možné, že bude muset být v zájmu uchování pro veřejnost uzavřena. Každý rok se totiž počet návštěvníků značně zvyšuje, s čímž narůstá také míra poškození. Prozatím však návštěvníci zaplní maximálně asi jen 10% zbudovaného parkoviště. Kvalifikovaný výklad vám poskytnou američtí dobrovolníci. I když nejde o opravdové průvodce, dělají svou práci velmi zodpovědně.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko