Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pecos NHP

Národní historický park Pecos se rozkládá asi 40 km východně od města Santa Fe v Novém Mexiku. Původně v této oblasti stával jen národní památník, ale v roce 1990 k němu byly přidány nové pozemky a oficiální označení oblasti se změnilo na Pecos National Historic park. Součástí parku je i národní historická památka Pecos Pueblo.

Park Pecos se skládá z několika navzájem nesousedících jednotek. Tou hlavní je zřícenina městečka Pecos Pueblo, které bylo vystavěno někdy ve 14. století.  Právě zde se nachází pozůstatky španělské misie Nuestra Seňora de los Angeles de Porciúncula de los Pecos, která zde vznikla na počátku 16. století. Asi 2 km odtud začíná stezka, která prochází všemi ruinami Pecos Pueblo a dalšími významnými místy v oblasti.

Pecos Pueblo bylo v roce 1960 vyhlášeno za národní kulturní památku. Po více než 400 let byla oblast obydlená. Sami španělští kolonizátoři se zde usadili na dobu 200 let a zakládali zde své misie. Teprve v 19. století opustil pueblo z neznámých důvodů i poslední člověk.

Kromě Pecos Puebla chrání park také historické bojiště Glorieta Pass, kde se během americké občanské války odehrála jedna z velkých bitev. Dále je součástí parku také úsek historických kolejí s vagóny, které se táhnou podél staré stezky Santa Fe Trail. Jak Glorietta, tak i Santa Fe Trail jsou v současné době uzavřeny pro veřejnost, ale v případě zájmu je můžete navštívit s rangery na jejich pravidelných prohlídkách. Součástí park je rovněž ranč  Forked Lightning Ranch, který navrhnul John Gaw Meem pro známého amerického provozovatele rodea Texe Austina. Později byl ranč obýván britskou herečkou Greer Garsonovou, která byla velmi populární během 2. světové války.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko