Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vanderbilt Mansion NHS

Národní historická památka Vanderbilt Mansion se rozkládá v Hyde Parku v centru New Yorku. Jde o jedno z typických palácových sídel, které zde byly vystavěny bohatými průmyslníky během tzv. Zlatého věku Ameriky. Ten probíhal po občanské válce v průběhu 19. století.

Klasicistní budova je zasazena do bohatě zdobeného Hyde Parku a je dílem architektonické firmy McKim a Mead&White. Toto honosné panské sídlo se pyšní 54 pokoji a je typickým příkladem krásného umění. V tomto stylu Beaux Art vznikaly ty nejkrásnější rezidenční projekty. Interiéry sídla jsou vyzdobeny archetypy z americké renesance. Najdete v nich řadu evropských starožitností i mnoho reprodukovaných věcí.

Tato nemovitost je od roku 1939 zapsána v národním registru historických památek. Nachází se na východním břehu řeky Hudson a zahrnuje pod sebe 85 hektarů pozemků v oblasti Hyde Parku. Z tohoto rekreačního areálu je krásný výhled na řeku a vzdálené pohoří Catsklill Mountains. V okolí se rozkládají lesy a patří sem také italské zahrady, které byly obnoveny dobrovolníkem Zahradní asociace Frederickem W. Vanderbiltem, který žil v letech 1856 – 1938.

Ten si zde v roce 1895 koupil rozsáhlé pozemky a vybudoval na nich své letní sídlo. Vanderbilt zemřel v roce 1938, jeho majetek pak zdědila neteř Margaret van Alen. Ta později část majetku i s původním vybavením věnovala organizaci National Park Service, která se o ní stará dodnes. Při prohlídce Vanderbilt Mansion se tak můžete dostat do minulosti a seznámit se s historií Hyde Parku a okolí.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko