Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vanderbilt Mansion NHS

Národní historická památka Vanderbilt Mansion se rozkládá v Hyde Parku v centru New Yorku. Jde o jedno z typických palácových sídel, které zde byly vystavěny bohatými průmyslníky během tzv. Zlatého věku Ameriky. Ten probíhal po občanské válce v průběhu 19. století.

Klasicistní budova je zasazena do bohatě zdobeného Hyde Parku a je dílem architektonické firmy McKim a Mead&White. Toto honosné panské sídlo se pyšní 54 pokoji a je typickým příkladem krásného umění. V tomto stylu Beaux Art vznikaly ty nejkrásnější rezidenční projekty. Interiéry sídla jsou vyzdobeny archetypy z americké renesance. Najdete v nich řadu evropských starožitností i mnoho reprodukovaných věcí.

Tato nemovitost je od roku 1939 zapsána v národním registru historických památek. Nachází se na východním břehu řeky Hudson a zahrnuje pod sebe 85 hektarů pozemků v oblasti Hyde Parku. Z tohoto rekreačního areálu je krásný výhled na řeku a vzdálené pohoří Catsklill Mountains. V okolí se rozkládají lesy a patří sem také italské zahrady, které byly obnoveny dobrovolníkem Zahradní asociace Frederickem W. Vanderbiltem, který žil v letech 1856 – 1938.

Ten si zde v roce 1895 koupil rozsáhlé pozemky a vybudoval na nich své letní sídlo. Vanderbilt zemřel v roce 1938, jeho majetek pak zdědila neteř Margaret van Alen. Ta později část majetku i s původním vybavením věnovala organizaci National Park Service, která se o ní stará dodnes. Při prohlídce Vanderbilt Mansion se tak můžete dostat do minulosti a seznámit se s historií Hyde Parku a okolí.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko