Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Manhattan Sites

Manhattan je městský obvod, který společně s dalšími obvody Brooklyn, Bronx, Queens a Staten Island tvoří město New York City. Co se rozlohy týče, je Manhattan stejně velký jako okres New York County, který se rozkládá na území amerického spolkového státu New York.

Manhattan se rozprostírá na stejnojmenném ostrově Manhattan Island a dnes je ekonomickým i administrativním centrem New Yorku. Pro oblast jsou typické četné výškové budovy a mrakodrapy, z nichž mnohé se začaly stavět již po roce 1920. Najdete zde dokonce několik nejvyšších budov světa. Od roku 1972 do 11. září roku 2001 to byly i budovy Světového obchodního centra, tzv. dvojčata, která se stala terčem teroristického útoku a byla zničena. Od roku 2001 je tak nejvyšším mrakodrapem Manhattanu budova Empire State Building, která byla se svými 381 metry po dobu 40 let dokonce nejvyšší budovou světa.

Na Manhattanu můžete navštívit mnoho zajímavých míst, která jsou nějakým způsobem spojená s historií Spojených států amerických a také s významnými osobami, které se výrazně zapsaly do dějin země. Mezi Manhattan Sites patří například dům Alexandra Hamiltona, Theodora Roosevelta, hrobka prezidenta Ulyssese Granta, kostel Revoluční války, válečná pevnost z roku 1812 nebo místo, kde se George Washington stal prvním prezidentem USA.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko