Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

African Burial Ground NM

Národní památník African Burial Ground na Duane Street a African Burial Ground Way na Elk Street v Dolním Manhattanu v New York City jsou památkou na více jak 400 afroameričanů, kteří zde byli pohřbeni během 17. a 18. století. Jde o rozsáhlá pohřebiště a historikové tak odhadují, že se zde mohou nacházet pozůstatky 15 – 20 tisíc osob. Odkrývání těchto pozůstatků je považováno za jeden z nejrozsáhlejších městských archeologických projektů ve Spojených státech. Proto byla tato místa vyhlášena za národní monument a jsou pod ochranou organizace National Park Service.

Tento rozsáhlý projekt byl zahájen v roce 1991, kdy byly zcela náhodou při kopání základů pro novou kancelářskou budovu objeveny lidské kosterní pozůstatky. Šlo o prvního z více než 400 mužů, žen a dětí. Další vyšetřování pak odhalilo, že v průběhu 17. a 18. století zde bývali pohřbíváni afričtí otroci. V oblasti Dolního Manhattanu tak vzniklo 6,6 akrů rozlehlé pohřebiště. Leželo mimo hranice osady Nový Amsterdam, ze které se pak následně stal New York. V průběhu desetiletí se tento neoznačený a neoficiální hřbitov postupně ztrácel pod skládkou a nakonec ho zakryla nová zástavba.

Památník, který dnes na místě tehdejšího hřbitova stojí, připomíná nelehké osudy afrických otroků. Památník je otevřen po celý rok od pondělí do neděle v době od 9 do 17 hodin. Zavřeno je pouze na Díkůvzdání, Vánoce a Nový rok. Návštěvnické centrum patřící k památníku najdete v přilehlé budově Ted Weiss Federal Building na ulici 290 Broadway.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko