Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

African Burial Ground NM

Národní památník African Burial Ground na Duane Street a African Burial Ground Way na Elk Street v Dolním Manhattanu v New York City jsou památkou na více jak 400 afroameričanů, kteří zde byli pohřbeni během 17. a 18. století. Jde o rozsáhlá pohřebiště a historikové tak odhadují, že se zde mohou nacházet pozůstatky 15 – 20 tisíc osob. Odkrývání těchto pozůstatků je považováno za jeden z nejrozsáhlejších městských archeologických projektů ve Spojených státech. Proto byla tato místa vyhlášena za národní monument a jsou pod ochranou organizace National Park Service.

Tento rozsáhlý projekt byl zahájen v roce 1991, kdy byly zcela náhodou při kopání základů pro novou kancelářskou budovu objeveny lidské kosterní pozůstatky. Šlo o prvního z více než 400 mužů, žen a dětí. Další vyšetřování pak odhalilo, že v průběhu 17. a 18. století zde bývali pohřbíváni afričtí otroci. V oblasti Dolního Manhattanu tak vzniklo 6,6 akrů rozlehlé pohřebiště. Leželo mimo hranice osady Nový Amsterdam, ze které se pak následně stal New York. V průběhu desetiletí se tento neoznačený a neoficiální hřbitov postupně ztrácel pod skládkou a nakonec ho zakryla nová zástavba.

Památník, který dnes na místě tehdejšího hřbitova stojí, připomíná nelehké osudy afrických otroků. Památník je otevřen po celý rok od pondělí do neděle v době od 9 do 17 hodin. Zavřeno je pouze na Díkůvzdání, Vánoce a Nový rok. Návštěvnické centrum patřící k památníku najdete v přilehlé budově Ted Weiss Federal Building na ulici 290 Broadway.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko