Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lower East Side Tenement MNHS

Za národní historické místo Lower East Side Tenement je považována stará činžovní budova, která byla v letech 1862 až 1935 domovem a útočištěm pro více než 7000 lidí pocházejících z asi 20 národností.  Tento dům se nachází na ulici 97 Orchard Street v Dolním Manhattanu. Budova je dnes centrem jedinečného muzea, které je upomínkou na tehdejší toleranci Američanů, kteří pomáhali přistěhovalcům dostat se přes tuto bránu do vysněné země – Ameriky.

Budova byla postavena v roce 1863 a otevřena Lukasem Glocknerem. Před svým užíváním musela být několikrát upravována, aby byla v souladu se zákony upravujícími tehdejší podmínky pro bydlení ve městě. Budově byla domovem pro tisíce cizinců a přistěhovalců. V roce 1935, místo toho, aby byla budova doopravena a bylo umožněno nastěhování dalších nájemníků, byli stávající nájemníci násilím vypuzeni. Stavba byla zabedněna a zapečetěna. Otevřela se pouze pro obchodní aktivity a výklady. V roce 1988 byla znovu otevřena, lidé si tak mohli prohlédnout, v jak nuzných podmínkách museli nájemníci žít. Vše zde zůstalo uchováno přesně v takovém stavu, v jakém v minulosti lidé dům opustili. Zejména horní dvě podlaží s pokoji umožní se vžít do situace tehdejších obyvatel.

Dům byl v roce 1994 vyhlášen za národní kulturní památku a o čtyři roky později za historickou pamětihodnost. Místo obdrželo jako zachráněný Americký poklad grant 250 000 dolarů na potřebné opravy, které proběhly v roce 2000. V roce 2005 se muzeum ocitlo mezi 406 uměleckými a sociálními instituce, mezi které bylo rozděleno 20 milionů dolarů z grantu Carnegie Corporation. Z velké části se o získání tohoto daru zasloužil i starosta New York City Michael Bloomberg. Dnes je budova pod ochranou organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko