Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lower East Side Tenement MNHS

Za národní historické místo Lower East Side Tenement je považována stará činžovní budova, která byla v letech 1862 až 1935 domovem a útočištěm pro více než 7000 lidí pocházejících z asi 20 národností.  Tento dům se nachází na ulici 97 Orchard Street v Dolním Manhattanu. Budova je dnes centrem jedinečného muzea, které je upomínkou na tehdejší toleranci Američanů, kteří pomáhali přistěhovalcům dostat se přes tuto bránu do vysněné země – Ameriky.

Budova byla postavena v roce 1863 a otevřena Lukasem Glocknerem. Před svým užíváním musela být několikrát upravována, aby byla v souladu se zákony upravujícími tehdejší podmínky pro bydlení ve městě. Budově byla domovem pro tisíce cizinců a přistěhovalců. V roce 1935, místo toho, aby byla budova doopravena a bylo umožněno nastěhování dalších nájemníků, byli stávající nájemníci násilím vypuzeni. Stavba byla zabedněna a zapečetěna. Otevřela se pouze pro obchodní aktivity a výklady. V roce 1988 byla znovu otevřena, lidé si tak mohli prohlédnout, v jak nuzných podmínkách museli nájemníci žít. Vše zde zůstalo uchováno přesně v takovém stavu, v jakém v minulosti lidé dům opustili. Zejména horní dvě podlaží s pokoji umožní se vžít do situace tehdejších obyvatel.

Dům byl v roce 1994 vyhlášen za národní kulturní památku a o čtyři roky později za historickou pamětihodnost. Místo obdrželo jako zachráněný Americký poklad grant 250 000 dolarů na potřebné opravy, které proběhly v roce 2000. V roce 2005 se muzeum ocitlo mezi 406 uměleckými a sociálními instituce, mezi které bylo rozděleno 20 milionů dolarů z grantu Carnegie Corporation. Z velké části se o získání tohoto daru zasloužil i starosta New York City Michael Bloomberg. Dnes je budova pod ochranou organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko