Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Governors Island NM

Governors Island je 69 hektarů velký ostrov v horní části zálivu New York Bay nacházející se přibližně 1 km od jižního cípu ostrova Manhattan. Od Brooklynu je ostrov oddělen průlivem Buttermilk Channel. Ostrov je součástí městského obvodu Manhattan v New York City. Ostrov byl na své jižní straně rozšířen asi o 33 hektarů, když zde byla na počátku 20. století vybudována zastávka metra s názvem Lexington Avenue. 

Ostrov byl původně pojmenován nizozemským objevitelem Adrienem Blockem na Noten Eylant. Později se název přetvořil na Nutten Island a tento název nesl v období od roku 1611 do roku 1784. Současné pojmenování ostrova pochází z britské koloniální éry, kdy ostrov sloužil výhradně jako místo pro shromáždění královských guvernérů. V letech 1783 – 1966 sloužil Governors Island armádě Spojených států amerických. Následně od roku 1966 do roku 1996 jej Spojené státy využívaly jako základnu pro pobřežní stráž.

Roku 2001 se dvě historická opevnění nacházející se na ostrově, stala národní památkou. Dne 31. ledna 2003 byl ostrov za symbolický 1 dolar převeden do vlastnictví státu New York jako Národní památník Governors Island. Památník je pod ochranou organizace National Park Service. Tato národní památka je však teprve ve vývoji, proto je pro veřejnost otevřená pouze během hlavní letní sezóny, také služby a jednotlivá zařízení jsou omezená. Vstup na ostrov není zpoplatněn, dostanete se na něj trajektem a jízda trvá jen 7 minut. Trajekt vyplouvá z Battery Maritime Building, která byla postavena v roce 1909. V roce 2008 navštívilo Governors Island 128 tisíc návštěvníků a jejich počet s každým rokem roste.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko