Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saint Paul's Church NHS

Na 209 Broadwayi v Dolním Manhattanu, se na ulici Church Street lokalizovanou mezi Fulton a Vesey Street nachází nejstarší newyorský kostel Saint Paul´s Church. Byl postaven v památném roce vzniku USA, v roce 1776 a proto je nejstarší církevní stavbou ve městě. Stojí východně od místa, které je dnes nazýváno Ground Zero, kde až do roku 2001 stávaly budovy Světového obchodního centra.

Světové obchodní centrum, tzv. Dvojčata byla dne 11. září roku 2001 při teroristickém útoku doslova srovnána se zemí, ale kostelu stojícímu doslova nadosah se vůbec nic nestalo. Stavba nebyla ani nijak narušena a Američané to považují za opravdový zázrak. Bylo to dokonce již podruhé, co kostel jako zázrakem unikl zkáze. Poprvé se tak stalo za války mezi Američany a Brity o nezávislost koncem osmnáctého století, kdy na tisíc okolních domků lehlo popelem.

Po zřícení Dvojčat se kaple kostela stala útočištěm popálených, špinavých a zbídačených  záchranářů, kteří byli pokrytí několikacentimetrovou vrstvou prachu. Přicházeli sem také lidé, kterým se včas podařilo z hořícího pekla utéct. Dnes je kaple jakousi svatyní a poctou těm, kteří tu přes rok pomáhali. Expozice uvnitř je věnována výhradně událostem 11. září 2001 a jejím obětem, nachází se zde spousta fotek a dopisů obětem tragédie. Jde o nejstarší veřejnou budovu, která je v nepřetržitém provozu už od roku 1776.

V roce 1789 zde proběhla inaugurace prvního prezidenta Spojených států amerických George Washingtona. Mezi další významné osobnosti, které se poklonily před Svatým Pavlem, patří například král William IV, Lord Cornwallis, Lord Howe, prezident Grover Cleveland, Benjamin Harrison, George W. Bush nebo britský Princ William.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko