Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hamilton Grange NM

V roce 1757 se na antilském ostrově Nevis narodil Alexander Hamilton, konzervativní americký politik, jeden ze spoluzakladatelů Spojených států amerických. Jeho otcem byl Skot a matkou francouzská hugenotka. Alexander se věnoval studiu nejrůznějších vědních disciplín, jako je matematika, účetnictví, chemie, ale zajímal se rovněž o dějepis a literaturu.

V roce 1772 osiřel a byl poslán na studia do New Jersey, odkud přestoupil na Columbia College v New Yorku. Na univerzitě studoval práva, jelikož chtěl mít zajištěnou práci, která slibovala vysoký životní standard. V roce 1775 začaly propukat nepokoje v amerických koloniích a Hamilton tehdy poprvé angažoval v politice. Během prvních výstřelů, které padly v americké válce za nezávislost, se přihlásil do armády a stal se důstojníkem dělostřeleckého oddílu z New Yorku.

Účastnil se slavných bitev u Trentonu a Princetownu, kde prokázal velkou odvahu a velitelské nadání. Ve svých dvaceti letech byl povýšen na plukovníka a stal se pobočníkem George Washingtona. Washington mu tak důvěřoval, že mu svěřoval i velmi delikátní poslání. Jakmile byly v roce 1781 podepsány mírové úmluvy, Washingtonovy oddíly se rozešly a Hamilton se stal advokátem. O pár let později se stal poslancem Kongresu a byl zastáncem silné ústřední vlády, čímž si nadělal spoustu nepřátel. Jakmile se George Washington podle nové ústavy stal prvním prezidentem USA, vybral si Hamiltona jako ministra financí.

Během svého úřadování se Hamilton snažil o splacení všech státních dluhů, které vznikly během války. Založil ústřední emisní banku a bezcenné papírové asignáty nahradil pevnou měnou ve zlatě a stříbře. Za tři roky se mu podařilo svůj plán splnit. Později se dostal do sporu s viceprezidentem Aaronem Burrem, který 11. července 1804 vyústil smrtí Alexandra Hemiltona. Burr jej tehdy při potyčce smrtelně postřelil.

Dnes se v newyorském parku St. Nicholas Park nachází národní památník, který připomíná tohoto jedinečného politika, bojovníka a zakladatele Spojených států amerických. Památník je tvořen domem, ve kterém Hamilton se svou ženou žil. Dům byl postaven podle návrhu architekta Johna McComba Jr. a pozemku o rozloze 32 akrů na Horním Manhattanu. Jeho stavba byla dokončena v roce 1802, pouhé dva roky před Hamiltonovou smrtí. Dům byl nazván The Grange po statku Hamiltonova dědečka ve Skotsku. Hamilton Grange zůstal ve vlastnictví rodiny ještě po dalších 30 let po smrti Alexandera. 

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko