Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Federal Hall NM

Budova Federal Hall se nachází na 26 ulici Wall Street v New York City. Jedná se o místo, kde se dne 30. dubna roku 1789 odehrála inaugurace prvního prezidenta Spojených států amerických George Washingtona. Je to také místo, kde byl přijat zákon o lidských právech.

Budova byla postavena v roce 1700 v samotném centru New York City. V roce 1735 byl za spáchání nactiutrhání proti britskému královskému panovníkovi zatčen americký vydavatel novin John Peter Zenger. Ten byl pak souzen a vězněn právě ve Federal Hall. Nakonec byl však zproštěn obžaloby a osvobozen díky novému návrhu zákona o právech, kde byla stanovena svoboda tisku.

Původní budova Federal Hall byla v devatenáctém století zbourána a nahrazena stávající budovou, která sloužila jako první celnice v Americe. Tato budova je od roku 1939 národním památníkem, který je provozován a spravován organizací National Park Service jako muzeum připomínající důležité historické události, které se zde odehrály. Dne 15. října 1966 byla navíc zapsána do Národního registru historických míst.

Muzeum bylo otevřeno po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2006. Galerie, které jsou zde vystavovány, jsou zdarma přístupné veřejnosti. Otevřeno je po celý rok, s výjimkou státních svátků. Mezi hlavní exponáty patří inaugurační galerie George Washingtona, včetně bible, na kterou prezident při inauguraci přísahal.

Stavba Federal Hall se nachází jen čtyři bloky od Ground Zero – místa, kde do roku 2001 stávaly budovy Světového obchodního centra, tzv. Dvojčata. Otřesy způsobené s jejich pádem budovu značně porušily, proto musela v roce 2006 projít nákladnou renovací. Renovace byla zaměřena hlavně na opravu základů budovy a odstranění znepokojujících prasklin, které se objevily na zdech.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko