Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Theodore Roosevelt Inaugural NHS

Theodore Roosevelt Jr. byl 26. prezidentem Spojených států amerických a patřil k nejvýraznějším postavám americké politické scény. Narodil se 27. října roku 1858 do zámožné a vlivné newyorské rodiny a do úřadu prezidenta vstoupil ve svých 42 letech poté, co by zavražděn jeho předchůdce, prezident William McKinley. Až do dnešní doby je to tak nejmladší prezident, který kdy vedl USA.

Theodore Roosevelt navštěvoval Harvardskou univerzitu, kter studoval přírodní vědy. Po absolvování univerzity se vrhnul na politiku jakožto člen republikánské strany. V březnu roku 1901 se stal viceprezidentem a již o šest měsíců později nahradil v nejvyšším úřadě zavražděného prezidenta McKinleyho. Šéfem Bílého domu se tak stal velice nečekaně. Liberálové Theodora Roosevelta uctívali, konzervativci odmítali. Jako 26. prezident se potýkal s řešením mnoha obtížných vnitropolitických i mezinárodněpolitických konfliktů.

Ve Washingtonu strávil Roosevelt dvě funkční období a během nich se snažil pozdvihnout zahraniční politiku USA ve světě. USA tehdy získalo také dominantní postavení v celé Latinské Americe. Projevil rovněž veliké úsilí při ukončení rusko-japonské války, za což získal v roce 1906 jako první Američan Nobelovu cenu za mír.

Na ulici 641 Delaware Avenue v Buffalo v New Yorku se nachází významná historická lokalita Theodore Roosevelt Inaugural National Historic Site. Konkrétně jde o dům Ansley Wilcox, kde dne 14. září roku 1901 složil Theodore Roosevelt prezidentskou přísahu a vstoupil do úřadu prezidenta. Inauguraci bylo nutné provést okamžitě a to v důsledku tragické smrti předešlého prezidenta. Inaugurace se zúčastnilo přibližně 50 hodnostářů, členové rodiny a mnoho úředníků v čele s federálním soudcem Johnem R. Hazelem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko