Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castle Clinton NM

Na jihu newyorského ostrova Manhattan se rozkládá zelená oáza klidu zvaná Battery Park. Je vyhledávaným místem odpočinku pro lidi pracující ve vedlejším rušném finančním okrsku. V Battery Parku se nachází mnoho zajímavých staveb a historických památek, ale je také místem, odkud je možné vyrazit na vyjížďku na Sochu Svobody na Liberty Island, Ellis Island a Staten Island.

Battery Park ležící na jižní špici Manhattanu vděčí svému názvu dělostřeleckým bateriím, které kdysi chránily nizozemskou pevnost před útoky Britů z moře. V parku se totiž nachází pevnost Castle Clinton, která byla vybudovaná v roce 1811 jako obranná pevnost pro dělostřelectvo. Místo bylo 91 metrovou hrází spojeno s pevninou a později sem byla navezena zemina.

Právě zde byl poprvé předváděn telegraf Samuela Morse. Roku 1964 byla pevnost jmenována národní památkou. Budova sloužila i jako přistěhovalecké centrum a dnes je to významné přístaviště lodí odplouvajících k hlavním atrakcím New Yorku. Právě zde si můžete také nakoupit lodní lístky. Pokladna se v Clinton Castle otevírá v 8,30 a první loď jede v 9 hodin. Uvnitř pevnosti je umístěno muzeum dokumentující proudy přistěhovalců, kteří byli v letech 1892 až 1932 právě přes tento ostrov pouštěni do Spojených států amerických. Celkově šlo asi o 12 milionů osob. Téměř stejný počet lidí každoročně navštíví Manhattan a jeho přilehlé ostrovy.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko