Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castle Clinton NM

Na jihu newyorského ostrova Manhattan se rozkládá zelená oáza klidu zvaná Battery Park. Je vyhledávaným místem odpočinku pro lidi pracující ve vedlejším rušném finančním okrsku. V Battery Parku se nachází mnoho zajímavých staveb a historických památek, ale je také místem, odkud je možné vyrazit na vyjížďku na Sochu Svobody na Liberty Island, Ellis Island a Staten Island.

Battery Park ležící na jižní špici Manhattanu vděčí svému názvu dělostřeleckým bateriím, které kdysi chránily nizozemskou pevnost před útoky Britů z moře. V parku se totiž nachází pevnost Castle Clinton, která byla vybudovaná v roce 1811 jako obranná pevnost pro dělostřelectvo. Místo bylo 91 metrovou hrází spojeno s pevninou a později sem byla navezena zemina.

Právě zde byl poprvé předváděn telegraf Samuela Morse. Roku 1964 byla pevnost jmenována národní památkou. Budova sloužila i jako přistěhovalecké centrum a dnes je to významné přístaviště lodí odplouvajících k hlavním atrakcím New Yorku. Právě zde si můžete také nakoupit lodní lístky. Pokladna se v Clinton Castle otevírá v 8,30 a první loď jede v 9 hodin. Uvnitř pevnosti je umístěno muzeum dokumentující proudy přistěhovalců, kteří byli v letech 1892 až 1932 právě přes tento ostrov pouštěni do Spojených států amerických. Celkově šlo asi o 12 milionů osob. Téměř stejný počet lidí každoročně navštíví Manhattan a jeho přilehlé ostrovy.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko