Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ross Lake NRA

Jezero Ross Lake ležící ve státě Washington je rozlehlou vodní nádrží zdobící Kaskádové pohoří. Jezero částečně zasahuje do kanadské Britské Kolumbie a je součástí národního parku North Cascades. Jezero je zhruba 37 km dlouhé a 2,5 km široké. Obklopují jej vysoké hory s názvem Hozomeen, Ruby, Desolation a Jack. Hlavním přítokem jezera je řeka Skagit. Činností ledovců se zde vytvořilo také mnoho rozmanitých zátok, jako třeba Hozomeen Creek, Silver Creek, Little Beaver Creek, Arctic Creek, Lighting Creek, Devils Creek, Big Beaver Creek a Ruby Creek.

V roce 1949 byla na jezeře vybudována přehrada Ross Dam s výškou 165 metrů. Na ní stojí hydroelektrárna, která společně s dalšími v této lokalitě tvoří energetický řetězec, jež napájí proudem město Seattle. Díky těmto přehradám vznikly v zatopených údolích stejnojmenná jezera. V jezeru Ross Lake se nacházejí čtyři ostrovy. Celá oblast byla vyhlášena za národní rekreační oblast a je pod ochranou organizace National Park Service. Jezero je turisticky velmi přitažlivou destinací, vyhledávají ho zejména rybáři a milovníci jízdy na člunech a plachetnicích. Jeho azurově modrá hladina, která je výsledkem rozpouštění hornin splavovaných deštěm z okolních hor, však láká také fotografy.

Významným turistickým centrem je kemp Colonial Creek u jezera Diablo Lake, který je obklopen mohutnými jedlemi Douglas a bohatými kapradinami. Procházet se zde budete po tlusté mechové vrstvě, která je jako měkký zelený koberec.

Národní park North Cascades je jedním ze čtyř národních parků nacházejících se v Kaskádovém pohoří ve státě Washington a je často označován za Americké Alpy. Pokrývají ho tři stovky aktivních ledovců, proto jsou zdejší strmé vrcholky po celý rok pokryté věčným sněhem. Středem rezervace s hlubokými lesy, potoky, říčkami a jezírky prochází jediná horská silnice. Ta je však v zimním období kvůli množství sněhu a případným lavinám nesjízdná. K většině nejkrásnějších míst parku tak vedou pouze pěší stezky. V centru národního parku je situovaná osada Newhalem, kde najdete také návštěvnické středisko.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko