Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mount Baker

Ve státě Washington se tyčí nejseverněji položená a druhá nejvíce zaledněná sopka Kaskádových vrchů – Mount Baker. Její stáří se odhaduje na více než 30 tisíc let a od roku 1880 nejeví žádnou aktivitu. Během posledních několika desítek let zde byla pozorována řada menších erupcí, které mají za následek pokles hladiny stejnojmenného jezera Baker a zvýšenou aktivitu fumarol v kráteru Sherman. Díky svému zalednění je hora Mount Baker vyhledávána milovníky zimních sportů ze všech koutů světa. Díky dostatečné sněhové nadílce zde lyžařská sezóna trvá až do začátku letních měsíců.  Průměrně zde napadne až 9 metrů kvalitního sněhu. Část území sopky se rozkládá v oblasti přírodní rezervace Mount Baker Wilderness. Na svazích Kaskádového pohoří se nachází desítky lyžařských areálů, které jsou na americké poměry sice menší, ale pro Evropana přesto obdivuhodné. Téměř všechny se rozkládají v nadmořské výšce kolem 2000 metrů ve vysokých jehličnatých lesích a nejpopulárnějším z nich je středisko Mount Baker.

Mount Baker je pohodlné rekreační středisko, které je vzdáleno asi 2 hodiny jízdy od metropole Seattlu a poskytuje nádherný výhled na ledovcovou sopku Mount Rainier. Hora je se svou výškou 4392 metrů nad mořem nejvyšším vrcholem zdejšího pohoří. V areálu je pro lyžaře přichystáno přes 70 sjezdových tratí nejrůznějších náročností a délek, proto si na své přijde úplně každý. V horní části střediska je spousta možností pro freeride a také tam najdete snowpark se 7 metrů hlubokou Superpipe.  Nezalesněný vršek bývá často kvůli vichřici a mlze uzavřen, často bývá také velmi ledovatý. O přepravu lyžařů se zde starají moderní a rychlé lanovky a vleky. Tento resort se dokonce pyšní jednou z nejvýkonnějších přepravních kapacit v Americe. Nejlepší lyžování hora nabízí v jarních měsících, kdy jsou svahy po celý den zalité sluncem, a lyžuje se na kvalitním firnu. Pro vyznavače běžeckého lyžování je v areálu a jeho okolí připraveno 56 km upravovaných a značených tratí. Za celodenní vstup na ně zaplatíte $13 anebo $50 za týden.

Návštěvníci Mount Bakeru bohužel přímo u lyžařských terénu nenajdou žádné ubytovací kapacity. To má za následek příjemně nezalidněný areál, kde se ani o víkendech nebudete potýkat s frontami a mačkanicemi u vleků. Většina amerických lyžařů, zejména rodin s dětmi, raději navštíví středisko, kde mohou nasadit lyže přímo před hotelem. Nejbližší možností, kde se ubytovat je městečko Bend, které je vzdálené asi 25 mil. Zde bylo pro lyžaře vystavěno množství moderních hotelů a dostatečná infrastruktura. Další možností jsou také vesničky Sunrise, Sisters nebo Redmont, které jsou s lyžařským areálem propojeny pravidelně jezdícími skibusy. Celodenní  skipas pro dospělou osobu vyjde na $46 v hlavní sezóně, což je výrazně méně než v jiných amerických resortech. Součástí areálu je půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení. Vzhledem k tomu, že každý musí do Mount Bakeru dojíždět, není zde možnost večerního lyžování a areál se ve čtyři hodiny odpoledne zavírá.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko