Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Olympic NP

Národní park Olympic se nachází v pohoří Olympic Mountains na poloostrově Olympic na severozápadě státu Washington. Rozkládá na ploše 3492 kilometrů čtverečních a je jakousi perličkou mezi národními parky Spojených států. V oblasti Olympic se těsně blízko sebe nachází zcela odlišné typy krajiny. Charakteristické jsou divoké a nepřístupné hory, alpínské louky, ledovce, jehličnatý a deštný les, čarokrásné pláže, jezera a vodní toky.

Díky vysoké vlhkosti je park po většinu roku zahalen do pobřežní mlhy. Prales, který se zde nachází, je dokonce snad jediným takovýmto pralesem mírného pásma. Ročně tady napadne přes tři tisíce milimetrů srážek, což je přibližně šestkrát více než v Čechách. Voda se zde proto vyskytuje snad ve všech svých podobách – v podobě moře, mlhy, řek, potoků, četných vodopádů a dokonce i horkých pramenů. Klima se však směrem do vnitrozemí stává sušším.

Pohoří Olympic Mountains dosahuje nadmořské výšky mezi 1500 až 2400 metry. Vrcholky jsou proto po většinu roku pokryté sněhem, skalnaté svahy navíc pokrývá přes 60 ledovců. S výjimkou vrcholů hor v zimě zřídka mrzne. Léto je naopak chladnější a rtuť teploměru vzácně překročí 26 stupňů Celsia. Park se nachází asi jen 145 km od města Seattle, je tedy snadno dostupný. Turistům je otevřen po celý rok a poskytuje také dostatek ubytovacích zařízení. O objevení tohoto území se zasloužili francouzští dřevaři na počátku 20. století. Od roku 1938 je Olympic národním parkem.

Parkem prochází jediná hlavní silnice, podél které roste Big Cedar Tree, což je obrovský cedr s obvodem okolo 20 metrů. Koruna letitého stromu poskytuje útočiště mnoha druhům živočichů. Dále se v parku vyskytují mohutné smrky Sitka, jehličnany western Hemlock a jedle Douglas. Pokud se vydáte po stezce Hoh River Trail, dostanete se samotného srdce husté a neprostupné vegetace zvané Hoh Rain Forest. Jde o největší turistickou atrakci, tento úsek pralesa je totiž nejzelenější částí rezervace. V blízkosti se nachází informační středisko Hoh Visitor Center. Stezka Hoh River Trail měří celkově 48 km a končí až u ledovcových plání Glacier Meadows na úpatí hory Mount Olympus. Pokud plánujete výstup na vrchol, musíte se nejdříve zaregistrovat v návštěvnickém středisku.

Další klikatá stezka vede skrz tzv. Mechový sál – Hall of Mosses až do nitra neprostupného pralesa, kam se hustými korunami stromů už neproderou téměř žádné sluneční paprsky. Padlé kmeny zde často nahrazují půdu a nové pak vyrůstají přímo z trouchnivějícího dřeva. Pokud potřebujete na svých toulkách parkem doplnit zásoby jídla nebo benzínu, či přespat v levnějším motelu, navštivte přístav Port Angeles, který je jakousi branou do parku. Odtud také stoupá cesta k místu Hurricane Ridge - výškovému bodu rezervace s panorámatem šedesáti aktivních ledovců a nejvyšší horou Mount Olympus, která dosahuje výšky 2427 metrů nad mořem.

Mnoho pěších stezek protíná také oblast Sol Duc Hot Springs, kde najdete dokonce bazén, který je vyhříván termálními prameny. Pozorovat zde můžete při troše štěstí stáda losů. K dalším zajímavým místům parku patří Ozette, Mora, Kalaloch a indiánská osada Queets.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko