Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Juan Island NHP

Na ostrově San Juan, ma kterém se dnes rozkládá národní historický park, stávaly v minulosti dva vojenské kempy – americký a britský. Ostrov se totiž málem stal předmětem ozbrojeného konfliktu mezi Angličany a Američany. Tyto tábory zde byly založeny v roce 1859 jako reakce na vleklé spory o tuto pohraniční oblast během tzv. Prasečí války. Název „Prasečí“ získala proto, že během ní zahynulo naštěstí jen jedno prase. Tábory byly obsazeny po dobu 12 let, dokud nebyla ve Washingtonu podepsána smlouva, že se ostrov stane součástí Spojených států amerických. V roce 1872 se tak Angličané z ostrova stáhli a americký tábor byl rozpuštěn až o dva roky později, v červenci 1874.

V roce 1961 byl ostrov vyhlášen národní kulturní památkou a v roce 1966 pak zapsán do Národního registru historických míst. Také dnes je ostrov rozdělen podle původních kempů na dvě části – americký a anglický kemp. Ostrov leží pár kilometrů od pobřeží amerického státu Washington a dostanete se na něj pohodlně trajektem. Jsou z něj nádherné výhledy na pobřeží a při troše štěstí je možné zahlédnout ve vodách velryby.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko