Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lake Chelan NRA

Lake Chelan je úzké, asi 55 mil dlouhé jezero v oblasti Chelan County na severu amerického státu Washington. Jeho název Chelan pochází ze slova Tsi – Laan indiánského kmene Salish, které znamená „hluboká voda“. Jezero je tak třetím nejhlubším jezerem v zemi a 24. nejhlubším jezerem na světě - dosahuje hloubky až 453 metrů. Jezero se nachází v nadmořské výšce 335 metrů a jeho průměrná šířka je jen jedna míle.

Na jihovýchodním cípu jezera se rozkládá městečko Chelan, kterým protéká řeka Chelan River na níž byla postavena hydroelektrárna Lake Chelan Dam. Na severozápadním konci jezera leží město Stehekin, kterým do jezera protéká zase stejnojmenná řeka Stehekin River. V této oblasti má jezero největší příliv a proud. Přístup k tomuto vzdálenému konci jezera je pouze po vodě na člunu nebo pěšky.

Státní park Lake Chelan nacházející se podél jižního břehu jezera je přístupný z města Chelan po silnici. V severní části se pak nachází Národní rekreační oblast Lake Chelan, která je pod ochranou organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko