Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lake Chelan NRA

Lake Chelan je úzké, asi 55 mil dlouhé jezero v oblasti Chelan County na severu amerického státu Washington. Jeho název Chelan pochází ze slova Tsi – Laan indiánského kmene Salish, které znamená „hluboká voda“. Jezero je tak třetím nejhlubším jezerem v zemi a 24. nejhlubším jezerem na světě - dosahuje hloubky až 453 metrů. Jezero se nachází v nadmořské výšce 335 metrů a jeho průměrná šířka je jen jedna míle.

Na jihovýchodním cípu jezera se rozkládá městečko Chelan, kterým protéká řeka Chelan River na níž byla postavena hydroelektrárna Lake Chelan Dam. Na severozápadním konci jezera leží město Stehekin, kterým do jezera protéká zase stejnojmenná řeka Stehekin River. V této oblasti má jezero největší příliv a proud. Přístup k tomuto vzdálenému konci jezera je pouze po vodě na člunu nebo pěšky.

Státní park Lake Chelan nacházející se podél jižního břehu jezera je přístupný z města Chelan po silnici. V severní části se pak nachází Národní rekreační oblast Lake Chelan, která je pod ochranou organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko