Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lake Roosevelt NRA

Jezero Roosevelt rozprostírající se na území státu Washington bylo pojmenováno po někdejším americkém prezidentovi Theodoru Rooseveltovi, který zde osobně zhruba před sto lety otevíral toho času největší přehradu, díky které vlastně jezero de facto vzniklo. Přehrada Roosevelt Dam byla dokončena v roce 1911, ale z původní stavby se do dnešních dní dochovala jen malá část. Přehrada totiž v 90. letech 20. století prošla rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací. Přehrada byla původně vybudována proto, aby chránila místní obyvatele před přívalovými dešti.

U jezera dnes stojí malé muzeum, ve kterém se dozvíte zajímavé informace o zdejší krajině, jejich původních obyvatelích a stavbě přehrady. Již před více než 9000 lety se zde usadil indiánský kmen Salado, který se věnoval především rybolovu a pěstování některých zemědělských plodin. Nejvýznamnější byla zřejmě bavlna, která sloužila nejen k výrobě ošacení, ale také jako zdroj potravy. V okolí řeky tak během staletí vznikl důmyslný systém zavlažovacích kanálů. V průběhu 15. století většina zdejších obyvatel zmizela z neznámých důvodů neznámo kam. Zbyla po nich jen četná archeologická naleziště.

Krajina je jinak poměrně suchá, kamenitá a neustále spalovaná ostrým sluncem. Nedaří se zde moc ani kaktusům, k typickým zástupcům fauny patří kaktusové vrány, supi, hadi, škorpioni a další druhy živočichů, které se dokázaly přizpůsobit těmto nehostinným poměrům. Jezero se rozkládá poblíž stejnojmenné vesnice, nebo spíše osady Roosevelt, kde se nachází akorát benzínová pumpa a typická venkovská americká hospoda. V širokém okolí je to však největší obydlené místo, proto je v mapě výrazně vyznačeno. Seženete zde vše potřebné a taky se můžete dobře najíst. Nedaleko přehrady a muzea se nachází přístaviště, kde kotví mnoho soukromých výletních i rybářských člunů nejrůznějších velikostí. Máte možnost si zde zapůjčit i soukromou loďku.

Jezero bylo i se svým okolím vyhlášeno národní rekreační oblastí spadající pod ochranu organizace National Park Service. Oblast je vyhledávaná zejména kvůli rybolovu, lovu, táboření, plavby lodí a rekreace.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko