Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

North Cascades NP

Národní park North Cascades je jedním ze čtyř národních parků nacházejících se v Kaskádovém pohoří ve státě Washington a je často označován za Americké Alpy. Pokrývají ho tři stovky aktivních ledovců, proto jsou zdejší strmé vrcholky po celý rok pokryté věčným sněhem. Parkem, který se pyšní nádhernou divokou přírodou, protéká dravá řeka Skagit.

Středem rezervace s hlubokými lesy, potoky, říčkami a jezírky prochází jediná horská silnice. Ta je však v zimním období kvůli množství sněhu a případným lavinám nesjízdná. K většině nejkrásnějších míst parku tak vedou pouze pěší stezky. V centru národního parku je situovaná osada Newhalem, kde najdete také návštěvnické středisko. Odtud pak silnice vybíhá vzhůru ke třem přehradám – Ross, Diablo a Gorge Dam. Na každé z nich stojí hydroelektrárna a společně tvoří energetický řetězec, který napájí proudem Seattle. Díky těmto přehradám vznikly v zatopených údolích stejnojmenná jezera.

K turisticky nejoblíbenějším jezerům patří Ross Lake, které vybíhá až ke kanadské hranici a vyhledávají jej zejména rybáři a milovníci jízdy na člunech a plachetnicích. Jeho azurově modrá hladina, která je výsledkem rozpouštění hornin splavovaných deštěm z okolních hor, však láká také fotografy. Významným turistickým centrem je kemp Colonial Creek u jezera Diablo Lake, který je obklopen mohutnými jedlemi Douglas a bohatými kapradinami. Procházet se zde budete po tlusté mechové vrstvě, která je jako měkký zelený koberec.

Zdejší nádherná, neporušená a opuštěná příroda umožňuje užívat si celodenních výletů – nevyrážejte však bez podrobné mapky s pěšíma stezkami. Oblíbená je například trasa k Pyramid Lake, která se svou délkou 3,5 km patří k těm kratším, ale výšlap je poměrně strmý a tudíž i náročný. K ledovcům v jižních částech parku vede z vesničky Marblemount prašná silnice Cascade River Road. Po této cestě dorazíte až k jezeru Doubtful Lake, odkud se naskýtají nádherné výhledy na ledovec Boston Glacier a vrcholy Sahale Mount, Forbidden Peak a Boston Peak.

Součástí parku North Cascades je také polesí Okanogans Forest, které má sušší klima. Zajímavé je také městečko Winthrop, které připomíná éru Divokého západu. Spisovatel Owen Wister sem dokonce zasadil děj svého románu „Muž z Virgínie“.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko