Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ebey's Landing NHR

Národní přírodní rezervace Ebey´s Landing se nachází v blízkosti městečka Coupeville ve státě Washington. Tato historická venkovská oblast chrání a zachovává složitou vnitrozemskou vodní cestu Puget Sound v severozápadní části Washingtonu. Osídlení tohoto kraje je datováno až do 19. století, dochovaly se zde četné historické farmy, které slouží lidem dokonce ještě dnes.

Stejně jako před staletími, tak i dnes se na stepích na Whidbey Islandu pěstují plodiny a lidé se věnují zemědělství. Viktoriánské přístavní městečko Coupeville nacházející se v rezervaci je jedním z nejstarších měst ve Washingtonu. Součástí rezervace jsou také dva státní parky: Fort Casey a Fort Ebey. Pod ochranu rezervace patří také historický okres centrálního Whidbey Islandu, který byl zapsán do Národního registru historických památek.

Prvním průzkumníkem této oblasti byl kapitán George Vancouver v roce 1792. O první osídlení kraje se pak zasloužil plukovník Isaac Ebey, který byl důležitou postavou ve vytváření Washingtonského teritoria. V letech 1850 – 1855 došlo k přidělování pozemků osadníkům a v okolí města Coupeville začalo docházet k hospodářskému růstu.

Dne 10. listopadu 1978 zde byla vyhlášena národní přírodní rezervace, která je pod ochranou organizace National Park Service. Pouze 0, 846 km2 této rezervace je ve federálním vlastnictví.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko