Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ebey's Landing NHR

Národní přírodní rezervace Ebey´s Landing se nachází v blízkosti městečka Coupeville ve státě Washington. Tato historická venkovská oblast chrání a zachovává složitou vnitrozemskou vodní cestu Puget Sound v severozápadní části Washingtonu. Osídlení tohoto kraje je datováno až do 19. století, dochovaly se zde četné historické farmy, které slouží lidem dokonce ještě dnes.

Stejně jako před staletími, tak i dnes se na stepích na Whidbey Islandu pěstují plodiny a lidé se věnují zemědělství. Viktoriánské přístavní městečko Coupeville nacházející se v rezervaci je jedním z nejstarších měst ve Washingtonu. Součástí rezervace jsou také dva státní parky: Fort Casey a Fort Ebey. Pod ochranu rezervace patří také historický okres centrálního Whidbey Islandu, který byl zapsán do Národního registru historických památek.

Prvním průzkumníkem této oblasti byl kapitán George Vancouver v roce 1792. O první osídlení kraje se pak zasloužil plukovník Isaac Ebey, který byl důležitou postavou ve vytváření Washingtonského teritoria. V letech 1850 – 1855 došlo k přidělování pozemků osadníkům a v okolí města Coupeville začalo docházet k hospodářskému růstu.

Dne 10. listopadu 1978 zde byla vyhlášena národní přírodní rezervace, která je pod ochranou organizace National Park Service. Pouze 0, 846 km2 této rezervace je ve federálním vlastnictví.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko