Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mount Rainier NP

Národní park Mount Rainier nacházející se ve vnitrozemí státu Washington byl založen v roce 1899, jako v pořadí již pátý národní park ve Spojených státech amerických. Jeho rozloha činí 953 km2. Dominantou parku je jeho nejvyšší hora Mount Rainier s výškou 4392 metrů nad mořem, po které je celý park pojmenován. Hora je nejvyšším bodem v pohoří Cascade Range.

Mount Rainier, nebo také Talol či Tahoma, je vlastně aktivním několikavrcholovým stratovulkánem. Vrchol je totiž tvořen dvěma sopečnými krátery, které mají oba v průměru 300 metrů. Východní kráter je o něco větší než kráter západní. Sopka se nachází asi 87 km jihovýchodně od města Seattle. Pod horou se vytvořila rozsáhlá síť ledovcových jeskyní, které jsou plné ledovcových útvarů a krápníků. Kromě nich je v národním parku chráněno také 26 nejvýznamnějších ledovců. Mount Rainier je totiž z většiny své plochy silně zaledněný vrchol s celkovou plochou ledovců a celoročních sněhových polí. Největším ledovcem je Carbon Glacier.

V západním kráteru sopky se v hloubce více jak 50 metrů pod ledem nachází i malé jezero, které je tak nejvýše položeným jezerem v Severní Americe. Jezero je dostupné pouze skrz rozsáhlý jeskynní systém.  Horu si velmi oblíbili horolezci a vysokohorští turisté. Lezení na Mount Rainier je však velmi obtížné, protože se leze po nejvýše položených ledovcích na jih od Aljašky. Každý rok se o výstup pokusí zhruba 8000 až 13 000 nadšenců. Většina z nich se k vrcholu vydává přes Camp Muir na jihovýchodní straně hory a k dosažení vrcholu potřebuje tak 2 – 3 dny.

V národním parku je pro návštěvníky připraveno množství turistických tras nejrůznějších náročností. Park se pyšní také hlubokými údolími, vodopády, loukami s podalpskými rostlinami, lesy se staletými stromy a nespoutanou divočinou. V parku si přijdou na své také milovníci cykloturistiky, na které zde čeká cyklostezka Wonderland Trail dlouhá 150 km. Vede okolo celého vrcholu Mount Rainier a nabízí tak přístup i do poměrně odlehlých oblastí. V krajině si užijete také běhu na lyžích nebo výlety na sněžnicích. Nejatraktivnější lokalitou parku je místo zvané Paradise nacházející se na jižním svahu Mount Rainier. Jde o místo s historickými budovami Paradise Inn z roku 1916, Paradise Guide House z roku 1920 a Henry M. Jackson Visitor Center z roku 1966.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko