Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mount Rainier NP

Národní park Mount Rainier nacházející se ve vnitrozemí státu Washington byl založen v roce 1899, jako v pořadí již pátý národní park ve Spojených státech amerických. Jeho rozloha činí 953 km2. Dominantou parku je jeho nejvyšší hora Mount Rainier s výškou 4392 metrů nad mořem, po které je celý park pojmenován. Hora je nejvyšším bodem v pohoří Cascade Range.

Mount Rainier, nebo také Talol či Tahoma, je vlastně aktivním několikavrcholovým stratovulkánem. Vrchol je totiž tvořen dvěma sopečnými krátery, které mají oba v průměru 300 metrů. Východní kráter je o něco větší než kráter západní. Sopka se nachází asi 87 km jihovýchodně od města Seattle. Pod horou se vytvořila rozsáhlá síť ledovcových jeskyní, které jsou plné ledovcových útvarů a krápníků. Kromě nich je v národním parku chráněno také 26 nejvýznamnějších ledovců. Mount Rainier je totiž z většiny své plochy silně zaledněný vrchol s celkovou plochou ledovců a celoročních sněhových polí. Největším ledovcem je Carbon Glacier.

V západním kráteru sopky se v hloubce více jak 50 metrů pod ledem nachází i malé jezero, které je tak nejvýše položeným jezerem v Severní Americe. Jezero je dostupné pouze skrz rozsáhlý jeskynní systém.  Horu si velmi oblíbili horolezci a vysokohorští turisté. Lezení na Mount Rainier je však velmi obtížné, protože se leze po nejvýše položených ledovcích na jih od Aljašky. Každý rok se o výstup pokusí zhruba 8000 až 13 000 nadšenců. Většina z nich se k vrcholu vydává přes Camp Muir na jihovýchodní straně hory a k dosažení vrcholu potřebuje tak 2 – 3 dny.

V národním parku je pro návštěvníky připraveno množství turistických tras nejrůznějších náročností. Park se pyšní také hlubokými údolími, vodopády, loukami s podalpskými rostlinami, lesy se staletými stromy a nespoutanou divočinou. V parku si přijdou na své také milovníci cykloturistiky, na které zde čeká cyklostezka Wonderland Trail dlouhá 150 km. Vede okolo celého vrcholu Mount Rainier a nabízí tak přístup i do poměrně odlehlých oblastí. V krajině si užijete také běhu na lyžích nebo výlety na sněžnicích. Nejatraktivnější lokalitou parku je místo zvané Paradise nacházející se na jižním svahu Mount Rainier. Jde o místo s historickými budovami Paradise Inn z roku 1916, Paradise Guide House z roku 1920 a Henry M. Jackson Visitor Center z roku 1966.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko