Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Wilson's Creek NB

V roce 1861 se u Wilson´s Creek odehrála jedna z prvních bitev americké občanské války mezi státy Unie a Konfederací. Bitva známá také pod názvem „Bitva u Oak Hills“ se odehrála nedaleko města Springfield ve státě Missouri. Šlo o první velkou bitvu této války na západ od řeky Mississippi River. Tehdy se zde střetla vojska generálů  Nathaniela Lyona a Benjamina McCullocha.

Dnes 9. srpna roku 1861 se na obou stranách formovaly plány na útok, bitva vypukla následující den kolem 5 hodin ráno. Vojska Konfederace toho dne napadla vojska Unie asi třikrát, ale ani jednou se jim nepodařilo prolomit linii Unie. Generál Lyon byl v této bitvě zabit, proto jej nahradil Samuel D. Sturgis. Sturgis převzal velení, ale jeho vojáci už byli značně vyčerpaní a navíc jim docházela munice. Nařídil proto ústup na Springfield. Tehdy vyhráli jižané, ti však nedokázali svého úspěchu využít. Místo bitvy se během staletí příliš nezměnilo, kromě vegetace zůstalo pole v téměř původním stavu.

Nachází se zde Muzeum občanské války, které ukrývá vynikající sbírku artefaktů souvisejících s touto válkou. Místo bitvy je dnes chráněno jako Národní bojiště a provozuje ho organizace National Park Service. Najdeme zde návštěvnické centrum, kde můžete shlédnout krátký film o bitvě a historii tohoto místa. Dále se zde nachází knihovna a prodejna suvenýrů. Každý rok se zde v den výročí bitvy koná tzv. Memorial Day, kdy zde probíhá prohlídka dobových kostýmů, přehlídka kavalerie, ukázky dělostřelectva a střelby z muškety.

Okolí dnes protíná turistická stezka, návštěvníci si tak mohou prohlédnout celé bojiště rozkládající se na ploše 7 km čtverečních. Bojiště se dochovalo v téměř nedotčeném stavu, stojí zde dokonce i polní nemocnice, která je otevřena po celé léto a vidět v ní můžete herce v dobovém oblečení. Park v současné době hostí více než 200 tisíc návštěvníků ročně a je považován za jeden ze tří nejlépe dochovaných a nedotčených bojišť občanské války na území Spojených států amerických. Přijíždějí sem nejen děti, které se chtějí seznámit s dějinami své země, ale také sem míří čím dál více hostů, kteří se zajímají o výzkum a studium.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko