Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Wilson's Creek NB

V roce 1861 se u Wilson´s Creek odehrála jedna z prvních bitev americké občanské války mezi státy Unie a Konfederací. Bitva známá také pod názvem „Bitva u Oak Hills“ se odehrála nedaleko města Springfield ve státě Missouri. Šlo o první velkou bitvu této války na západ od řeky Mississippi River. Tehdy se zde střetla vojska generálů  Nathaniela Lyona a Benjamina McCullocha.

Dnes 9. srpna roku 1861 se na obou stranách formovaly plány na útok, bitva vypukla následující den kolem 5 hodin ráno. Vojska Konfederace toho dne napadla vojska Unie asi třikrát, ale ani jednou se jim nepodařilo prolomit linii Unie. Generál Lyon byl v této bitvě zabit, proto jej nahradil Samuel D. Sturgis. Sturgis převzal velení, ale jeho vojáci už byli značně vyčerpaní a navíc jim docházela munice. Nařídil proto ústup na Springfield. Tehdy vyhráli jižané, ti však nedokázali svého úspěchu využít. Místo bitvy se během staletí příliš nezměnilo, kromě vegetace zůstalo pole v téměř původním stavu.

Nachází se zde Muzeum občanské války, které ukrývá vynikající sbírku artefaktů souvisejících s touto válkou. Místo bitvy je dnes chráněno jako Národní bojiště a provozuje ho organizace National Park Service. Najdeme zde návštěvnické centrum, kde můžete shlédnout krátký film o bitvě a historii tohoto místa. Dále se zde nachází knihovna a prodejna suvenýrů. Každý rok se zde v den výročí bitvy koná tzv. Memorial Day, kdy zde probíhá prohlídka dobových kostýmů, přehlídka kavalerie, ukázky dělostřelectva a střelby z muškety.

Okolí dnes protíná turistická stezka, návštěvníci si tak mohou prohlédnout celé bojiště rozkládající se na ploše 7 km čtverečních. Bojiště se dochovalo v téměř nedotčeném stavu, stojí zde dokonce i polní nemocnice, která je otevřena po celé léto a vidět v ní můžete herce v dobovém oblečení. Park v současné době hostí více než 200 tisíc návštěvníků ročně a je považován za jeden ze tří nejlépe dochovaných a nedotčených bojišť občanské války na území Spojených států amerických. Přijíždějí sem nejen děti, které se chtějí seznámit s dějinami své země, ale také sem míří čím dál více hostů, kteří se zajímají o výzkum a studium.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko