Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kansas City

Kansas City rozkládající se na území o rozloze 827 kilometrů čtverečních je největším městem amerického státu Missouri.  Asi 15 km 2 z toho však zaujímají vodní plochy. Město leží ve velmi vlnitém terénu, ze severu je obklopeno vápencovými a na jihu podložními skalami. V současnosti zde žije kolem 448 tisíc obyvatel.

Prvním evropským průzkumníkem oblasti byl Étienne de Veniard - Sieur de Bourgmont. Právě jemu se podařilo lépe prozkoumat spodní tok řeky Missouri. Byl však napadán za své hrubé zacházení s domorodými indiány. Během útoku na Fort Detroit opustil svůj post velitele pevnosti a vyhnul se tak francouzským orgánům. Bourgmont poté žil s manželkou v indiánské vesnici Missouri asi 140 km směrem na východ, nedaleko Brunswicku a nelegálně obchodovali s kožešinami. Kansas City bylo založeno v roce 1838 na soutoku řek Missouri a Kansas. Do státu však bylo začleněno až v roce 1850.

Říká se mu také „Město fontán“, protože jich ve městě je kolem dvou stovek. Více jich najdete pouze v Italském Římě. Město je známé především díky oblíbenému hudebnímu stylu jazzu a blues, ale také pro svou specifickou kuchyni. V centru města se nachází byty, kanceláře, bazén, divadlo a nově bylo vytvořeno nákupní a zábavní středisko. Městské jádro je tvořeno řadou městských čtvrtí, včetně těch historických, jako je Westport, Ivanhoe, Hyde Park, Squire Park, Crossroads Arts District, 18th and Vine Historic District, Pendleton Heights, Quility Hill, West Bottoms a River Market.

K nejvýznamnějším památkám města Kansas City patří dominantní památník Liberty Memorial, věž KCTV-TV Tower, Municipal Auditorium, Bartle Hall Convention Center, Irish Museum and Cultural Center, American Jazz Museum a J. C. Nichols Memorial Fountain. Najdete zde také řadu kulturních zařízení, muzeí, galerií a sportovišť.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko