Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jefferson NEM

Dominantou města St. Louis ležícího v zátoce vytvořené soutokem řek Mississippi a Missouri, je obrovský oblouk symbolizující pomyslnou „Bránu, kterou byl civilizován Západ“. Jde o památník Jefferson National Expansion Memorial, který je poctou dobyvatelům divokého amerického Západu, zejména tedy mužům Lewisovi a Clarkovi.

Expedice vedená Meriwetherem Lewisem a Williamem Clarkem, která byla podniknuta v letech 1804 až 1806, byla jednou z prvních, díky které došlo k prozkoumání těchto vzdálených končin země. Výprava směřovala až k pobřeží Pacifiku a zpět. Právě na její počest, ale také počest mnoha dalších expedic, které se v průběhu 19. století konaly, byl vztyčen Jeffersonův národní památník dobývání amerického Západu. Konstrukce oblouku podle plánů architekta Eero Saarinena a inženýra Hannskarla Bandela, se začala budovat v roce 1963 a dokončena byla o dva roky později. Ke slavnostnímu odhalení památníku, který se v současnosti rozkládá na 90 akrech, došlo 25. května roku 1966.

Výstavba 192 metrů vysokého a stejně tak i širokého památníku z nerezové oceli a betonu vyšla celkem na 15 milionů dolarů. Oblouk je dutý a uvnitř něj se nachází dopravní systémy s malými kabinkovými výtahy – tzv. kapsulemi pro pět lidí, díky kterým je možné se dostat až na jeho vrchol. Na vrcholu je vyhlídková plošina, odkud se naskýtá neopakovatelný výhled na okolní krajinu a většinu města St. Louis.

Památník připomínající všechny významné kapitoly poznávání a dobývání západní části USA, je situován přímo u řeky Mississippi. Nejviditelnější částí je samozřejmě samotný oblouk, který ovšem ukrývá podzemní muzeum s mapami, modely a dalšími historickými proprietami, které rozhodně stojí za vidění. V tomto muzeu se seznámíte s dějinami osidlování oblasti. Expozice jsou velmi poutavé a vyobrazují, jak nelidsky bylo zacházeno s původními americkými obyvateli – indiány.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko