Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jefferson NEM

Dominantou města St. Louis ležícího v zátoce vytvořené soutokem řek Mississippi a Missouri, je obrovský oblouk symbolizující pomyslnou „Bránu, kterou byl civilizován Západ“. Jde o památník Jefferson National Expansion Memorial, který je poctou dobyvatelům divokého amerického Západu, zejména tedy mužům Lewisovi a Clarkovi.

Expedice vedená Meriwetherem Lewisem a Williamem Clarkem, která byla podniknuta v letech 1804 až 1806, byla jednou z prvních, díky které došlo k prozkoumání těchto vzdálených končin země. Výprava směřovala až k pobřeží Pacifiku a zpět. Právě na její počest, ale také počest mnoha dalších expedic, které se v průběhu 19. století konaly, byl vztyčen Jeffersonův národní památník dobývání amerického Západu. Konstrukce oblouku podle plánů architekta Eero Saarinena a inženýra Hannskarla Bandela, se začala budovat v roce 1963 a dokončena byla o dva roky později. Ke slavnostnímu odhalení památníku, který se v současnosti rozkládá na 90 akrech, došlo 25. května roku 1966.

Výstavba 192 metrů vysokého a stejně tak i širokého památníku z nerezové oceli a betonu vyšla celkem na 15 milionů dolarů. Oblouk je dutý a uvnitř něj se nachází dopravní systémy s malými kabinkovými výtahy – tzv. kapsulemi pro pět lidí, díky kterým je možné se dostat až na jeho vrchol. Na vrcholu je vyhlídková plošina, odkud se naskýtá neopakovatelný výhled na okolní krajinu a většinu města St. Louis.

Památník připomínající všechny významné kapitoly poznávání a dobývání západní části USA, je situován přímo u řeky Mississippi. Nejviditelnější částí je samozřejmě samotný oblouk, který ovšem ukrývá podzemní muzeum s mapami, modely a dalšími historickými proprietami, které rozhodně stojí za vidění. V tomto muzeu se seznámíte s dějinami osidlování oblasti. Expozice jsou velmi poutavé a vyobrazují, jak nelidsky bylo zacházeno s původními americkými obyvateli – indiány.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko