Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ozark NSR

Jako Ozark Plateau je nazývána vrchovina rozkládající se na území amerických států Missouri, Arkansas a Oklahoma na ploše 130 tisíc čtverečních kilometrů. Jde o velmi hustě zalesněné území doplněné krasovými jeskyněmi a kaňony. Nejvyšším vrcholem masívu se stal Boston Mountains s výškou 822 metrů nad mořem. Vysočina je ohraničena řekami Missouri a Arkansas. Ozark je tak oddělena protáhlou sníženinou údolí řeky Arkansas od pohoří Ouachita. Missouri a Arkansas jsou dvě nejčistší a nejkrásnější americké řeky, které společně tvoří národní park National Scenic Riwerways, jež ochraňuje tento systém divokých řek. Tento park se rozkládá na ploše 134 čtverečních mil.

Ozark je svou strukturou klenba, v období prekambria došlo na okraji platformy k silné vulkanické činnosti, která byla dokončena výstupy granitů. Po dlouhém období usazování hornin došlo k výzdvihu klenby, tato činnost byla spjata s prvohorním vrásněním. Ve složení hornin dnes převládají vápence, dolomity, pískovce a břidlice. Různé složení hornin má za následek nestejnou geomorfologickou odolnost skal proti zvětrávání a odnosu. Reliéf Ozarku je velmi různorodý, mezi časté přírodní jevy zde patří kras, který je hojně rozšířen a je pozoruhodný svými jeskyněmi a vyvěračkami. Na území parku najdeme přes 300 jeskyní a pramenů. Některé prameny, jako je Big Spring, Alley Spring a Blue Spring patří mezi největší v Americe.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko