Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

St. Louis

V americkém státě Missouri se rozkládá město St. Louis, kde žije okolo 350 tisíc obyvatel. Město však spadá pod velkou metropolitní statistickou oblast, která má dohromady necelé 3 miliony obyvatel a je tak šestnáctou největší ve Spojených státech amerických.

Město St. Louis bylo založeno v roce 1763 francouzskými koloniálními obchodníky Pierrem Lacledem a Reném Augustem Chouteauem. Vybrali si místo na soutoku řeky Missouri a Mississippi. Město pojmenovali po francouzském králi Louisi IX. Město bylo až do francouzské porážky v období sedmileté války součástí španělské říše. V roce 1800 bylo francouzským vůdcem Napoleonem Bonapartem odprodáno Spojeným státům.  Dne 22. srpna roku 1876 hlasovalo St. Louise pro odtržení od St. Louise County, aby se stalo samostatným městem, což však začalo omezovat jeho geografický růst. Město bylo na vrcholu v roce 1904, když se v něm konala Světová výstava a také Olympijské hry.

Ve městě žije velký počet přistěhovalců zejména z Itálie, Německa, Čech a Irska. O něco méně je zde pak afro-američanů, kteří se sem v minulosti přistěhovali za prací v továrnách a dalších průmyslových odvětvích. St. Louise bylo nazýváno „Brána na Západ“, protože hrálo důležitou roli v expanzi na západ Spojených států. Také proto zde byl v roce 1965 postaven oblouk Gateway Arch, který je součástí památníku Jefferson National Expansion Memorial. Oblouk dnes dominuje celému městu a opravdu připomíná jakousi bránu. Stal se symbolem St. Louis a nesmí chybět na žádné pohlednici.

St. Louise je také městem jazzu, blues a divadelních scén. Významnou měrou přispělo i k rozvoji pivovarnictví ve Spojených státech, v 19. století zde vyrostlo velké množství pivovarů, jako například Anheuser-Busch. Ve městě se dnes nachází také řada muzeí a atrakcí. Například St. Louis Art Museum, které je situováno ve Forest Parku, bylo založeno v roce 1904, během světové výstavy. Uchovává moderní umění i starobylé artefakty, rozsáhlou sbírku mistrných děl datujících se do několika staletí, včetně obrazů od Rembrandta, Van Gogha, Pissara, Picassa a dalších. Zdejší lesopark je rozlehlejší než Central Park v New Yorku a najdeme v něm St. Louis Zoo, venkovní hudební amfiteátr a mnoho dalšího.

V centru města se nachází světová umělecká instituce The Pulitzer Foundation for the Arts, ale také Contemporary Art Museum St. Louis, které je uznáváno pro kvalitu svých vzdělávacích programů a výstav. Zajímavé je také Missouri History Museum, dům Eugene Field House či restaurované divadlo Fox Theatre. Oblíbenou turistickou atrakcí je také St. Louis Union Station s obchody a luxusním hotelem.

Ve městě stojí také několik pozoruhodných kostelů jako Cathedral Basilica of St. Louis, známá také pod názvem Nová Katedrála. Dále se zde tyčí velká římsko-katolická katedrála postavená v byzantském a románském stylu. Její interiér je vyzdoben největší sbírkou mozaik na světě. Neméně významná je také Basilica of St. Louis, King of France z roku 1834.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko