Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ulysses S Grant NHS

Ulysses S. Grant byl v letech 1869 – 1877 18. prezidentem Spojených států amerických a také generálem Unie během americké občanské války.  Grant se narodil 27. dubna roku 1822 jako Hiran Ulysses Grant v městečku Point Pleasant v okrese Clermont ve státě Ohio. Jeho otcem byl koželuh Jesse Root Grant a matkou Hannah, rozená Simpsonová. V roce 1823 se rodina rozhodla přestěhovat do vesnice Georgetown v okrese Brown v Ohiu. Právě zde Grant strávil většinu svého dětství a mládí až do 17 let věku.

Ve svých 17 letech se totiž stal kadetem vojenské akademie ve West Pointu. Kongresman Thomas L. Hamer jej však chybně nominoval pod jménem Ulysses Simpson Grant, s čímž grant samozřejmě nesouhlasil, ale nedokázal již porazit státní byrokracii. I po dokončení studií tak již dál používal toto jméno, ale Simpson nahradil jen střední iniciálou S. West Point dokončil Grant v roce 1843 a během svého pobytu na akademii získal pověst nebojácného a zkušeného jezdce. Roku 1848 se Grant oženil s Julií Boggs Dentovou s níž měl čtyři děti -Fredericka Dent Granta, Ulysses S. Granta Jr., Ellen (Nellie) Grantovou a Jesse Root Granta.

Grant byl považován za největšího generála své doby a také za jednoho z největších stratégů všech dob. Během americké občanské války se mu podařilo vyhrát mnoho bitev, nakonec se stal nejvyšším velícím generálem všech unijních armád. Je mu také připisována rozhodující úloha ve vítězství Unie v této válce. Grant se později stal 18. prezidentem USA a sloužil během dvou volebních období od 4. března 1869 do 3. března 1877. Historikové však jeho volební období považují za jedno z nejslabších v amerických dějinách, přesto měla jeho přítomnost v Bílém domě stabilizující vliv v kritických obdobích. Podporoval volební práva černochů a snažil se nastolit rovnoprávnost všech ras. Tyto aktivity ho činily velmi nepopulárním mezi bělošským obyvatelstvem, ale později mu dopomohly získat potřebný respekt.

Grant byl zvyklý ve větším množství popíjet alkohol a už během války začal kouřit velké množství doutníků. Odhaduje se, že za 5 let dokázal vykouřit přes 10 tisíc doutníků. Tento zlozvyk s největší pravděpodobností přispěl k tomu, že se u Granta v pozdějších letech jeho života objevila rakovina hrdla. Zemřel dne 23. července roku 1885. Návštěvníci si dnes nedaleko městečka St. Louise v Missouri mohou prohlédnout dům, ve kterém americký prezident se svou ženou a s rodinou strávil převážnou část svého života. Hlavní zelený dům je společně s dalšími budovami z 19. století pod správou organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko