Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Independence

Independence je čtvrtým největším městem v americkém státě Missouri a je součástí Kansas City Metropolitan Area. Ve městě žije okolo 110 tisíc obyvatel a je tak 228. největším městem Spojených států amerických. Independence je městem známým také pod názvem „Queen City of the Trails“, protože leží na místě, kde se střetávají historické stezky Santa Fe, California a Oregon Trail.

Independence bylo jedním z prvních měst, kde se usídlili věřící církevního hnutí s názvem Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, jejíž příslušníci jsou známí spíše pod pojmenováním Mormoni. Ve městě mají i dnes silné zastoupení a nachází se zde také jejich chrám.

Oblast, kde se nyní nachází město Independence byla původně obývána indiány kmene Osage. Později sem přišli Španělé a nedlouho na to je následovali i Francouzi, kteří zde dne 29. března roku 1827 založili město. Šlo o nejzápadnější bod na řece Missouri, město leželo na hranicích mezi státy Kansas a Missouri. Independence se tak během několika málo let proměnilo ve významné obchodní centrum, kde se obchodovalo především s kožešinami. Město bylo také důležitou zastávkou na cestě Santa Fe Trail, která pokračovala dále směrem na západ. Lidé zde mohli přenocovat, načerpat energii, nebo doplnit zásoby jídla a pití.

Velkého rozkvětu dosáhlo město ve 30. a 40. letech 19. století. V roce 1849 byl zvolen první starosta William McCoy. Nedaleko Independence se odehrálo několik významných bitev americké Občanské války. Ta první proběhla 11. srpna roku 1862, vojáci Konfederace tehdy převzali kontrolu nad městem. Druhá se odehrála v říjnu roku 1864. Válka si na městě vybrala svou daň a Independence už nikdy zpátky nezískalo svou dřívější prosperitu, a to i přesto, že se s jeho obnovou začalo již brzy po skončení války.

Významným rodákem města Independence je tehdejší americký prezident Harry S. Truman, stejně tak jako jeho manželka, první dáma Bess Truman. Oba jsou zde proto pohřbeni a jejich hrobka je dnes významnou kulturní památkou, vedle níž najdete také Prezidentskou knihovnu a Muzeum. Ve městě se nachází také několik vzdělávacích středisek jako je Blue River Community College nebo kampus Graceland University.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko