Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Columbia

Columbia je pátým největším městem v americkém státě Missouri a hlavním městem oblasti známé jako Columbia Metropolitan Area, kde žije kolem 165 tisíc obyvatel. V samotném městě pak žije asi 100 tisíc obyvatel. Columbia je taktéž krajským městem Boone County. Je to univerzitní město, které je politicky velmi liberální. Často bývá přezdíváno „Athény Missouri“ nebo „Americké univerzitní město“. Více než polovina obyvatel zde má bakalářský titul a více než čtvrtina pak různé absolventské hodnosti. Columbia je tak 13. nejvzdělanějším městem ve Spojených státech amerických.

V dávných dobách byla oblast dnešní Columbie obývána kulturami domorodých Američanů. V roce 1818 sem přišla skupina osadníků pracujících ve společnosti Smithton Land Company. Tato společnost zde odkoupila asi 8 km2 pozemků a založila vesnici, která se nacházela v blízkosti současného centra města. Vznikající vesnice byla pojmenována Columbia, což mělo pro Spojené státy velmi poetický význam. Statut města získala v roce 1839, v době, kdy zde byla založena i univerzita. Město se tak stalo centrem vzdělávání a výzkumu. Roku 1851 pak vznikly ještě další dvě instituce vyššího vzdělávání, a to Stephens College a Columbia College se sídly na území dnešního města.

Dnes je Columbia průmyslovým střediskem, ekonomika se opírá o vzdělání, lékařství, pojišťovnictví. Často je kladně hodnocena pro své podnikatelské prostředí a je považována za jedno z nejlepších míst k podnikání a životu. V centru města se nachází několik významných historických budov, z nichž většina patří do univerzitního areálu. K ikonám města patří Jesse Hall, neogotický Memorial Union či David R. Francis Quadrangle. Ve městě se nachází hned čtyři historické okresy: Downtown, East Campus Neighborhood, francis Quadrangle a North Ninth Street Historic District. Centru města vévodí 10 patrový Tiger Hotel a Paquin Tower s 15 patry.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko