Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Columbia

Columbia je pátým největším městem v americkém státě Missouri a hlavním městem oblasti známé jako Columbia Metropolitan Area, kde žije kolem 165 tisíc obyvatel. V samotném městě pak žije asi 100 tisíc obyvatel. Columbia je taktéž krajským městem Boone County. Je to univerzitní město, které je politicky velmi liberální. Často bývá přezdíváno „Athény Missouri“ nebo „Americké univerzitní město“. Více než polovina obyvatel zde má bakalářský titul a více než čtvrtina pak různé absolventské hodnosti. Columbia je tak 13. nejvzdělanějším městem ve Spojených státech amerických.

V dávných dobách byla oblast dnešní Columbie obývána kulturami domorodých Američanů. V roce 1818 sem přišla skupina osadníků pracujících ve společnosti Smithton Land Company. Tato společnost zde odkoupila asi 8 km2 pozemků a založila vesnici, která se nacházela v blízkosti současného centra města. Vznikající vesnice byla pojmenována Columbia, což mělo pro Spojené státy velmi poetický význam. Statut města získala v roce 1839, v době, kdy zde byla založena i univerzita. Město se tak stalo centrem vzdělávání a výzkumu. Roku 1851 pak vznikly ještě další dvě instituce vyššího vzdělávání, a to Stephens College a Columbia College se sídly na území dnešního města.

Dnes je Columbia průmyslovým střediskem, ekonomika se opírá o vzdělání, lékařství, pojišťovnictví. Často je kladně hodnocena pro své podnikatelské prostředí a je považována za jedno z nejlepších míst k podnikání a životu. V centru města se nachází několik významných historických budov, z nichž většina patří do univerzitního areálu. K ikonám města patří Jesse Hall, neogotický Memorial Union či David R. Francis Quadrangle. Ve městě se nachází hned čtyři historické okresy: Downtown, East Campus Neighborhood, francis Quadrangle a North Ninth Street Historic District. Centru města vévodí 10 patrový Tiger Hotel a Paquin Tower s 15 patry.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko