Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jefferson City

Jefferson City je hlavním, ale zdaleka ne největším městem amerického státu Missouri. Zároveň jde o okresní město Cole County, které bylo pojmenováno po třetím prezidentovi Spojených států amerických Thomasi Jeffersonovi. Žije zde necelých 40 tisíc obyvatel a hustota zalidnění se pohybuje okolo 561,6 obyvatel na kilometr čtvereční. Město se rozprostírá na jižním břehu řeky Missouri, v pánvi Ozarks, blízko geografického středu státu. Zaujímá plochu o rozloze 73,2 km2, z čehož 2,6 km2 tvoří voda.

Původními obyvateli oblasti byli indiáni kmene Osage. Když bylo v roce 1812 vymezeno teritorium Missouri, stalo se sídlem vlády město St. Louis a hlavním městem byl jmenován Saint Charles. Jefferson City bylo prohlášeno novým hlavním městem v roce 1821. Původně se však město jmenovalo Lohman´s Landing, dalším navrhovaným názvem bylo Missouriopolis, ale nakonec zvítězil Jefferson City. Po mnoho let bylo město jen obchodním centrem uprostřed pouště, mezi městy St. Louise a Kansas City. Teprve v roce 1839 získal statut města.

Během americké občanské války bylo Jefferson City obsazeno vojáky Unie. Mnoho obyvatel města tehdy unionistům pomáhalo a to i přesto, že oblast Little Dixie nacházející se na západě nedaleko města byla silně na straně Konfederace. Němečtí imigranti vytvořili po obou stranách řeky Missouri rozlehlé vinice, nejvíce se jich rozkládalo právě kolem Jefferson County. Tato oblast se proto stala zemědělským, ekonomickým a turistickým centrem země.

Dominantou města je nepřehlédnutelná budova Capitolu. Dalšími významnými památkami jsou katedrála Sv. Josefa, katedrála Sv. Petra, kostel Neposkvrněného početí nebo luteránský kostel Trinity. Jefferson City je však také městem vzdělanosti, nachází se zde Lincoln University nebo Columbia College. Dále zde najdete třeba Jefferson City High School, Lewis and Clark Middle School, Thomas Jefferson Middle School a kolem jedenácti základních škol.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko