Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

U S S Arizona Memorial

Jednou z historicky významných památek na ostrově Hawaii je památník USS Arizona Memorial. Najdeme ho nedaleko města Honolulu, v oblasti tzv. Perlového zálivu (Pearl Harbour) a je připomínkou událostem, které se zde odehrály 7. prosince roku 1941. Tehdy sem vpadla japonská letecká vojska a zničila významnou část americké tichomořské flotily. V ten den zde také během několika minut zahynulo několik tisíc nic netušících amerických námořníků.

Jako památník těchto událostí zde slouží z části ponořená loď USS Arizona, která byla během japonského náletu vyřazena z boje. Návštěvníci zde tak mohou cítit opravdovou úctu obětem války. Nad vrakem se nachází jakési plovoucí těleso podobné mostu a ve speciálně zkonstruovaném památníku tak máte možnost navštívit místa, která psaly historii. Potopený křižník, který navždy pohřbil asi 900 námořníků, se nachází jen pár metrů pod mořskou hladinou a dostanete se k němu lodí.

Návštěvníci pietního památníku mohou shlédnout půlhodinový film, ve kterém jsou použity autentické záběry z přepadení v roce 1941. Dále je možné navštívit muzeum či Tichomořský ponorkový park Bowfin. Zájemcům je umožněno si zevnitř prohlédnout ponorku, která se během 2. světové války zúčastnila mnoha bojových akcí v Tichomoří.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko