Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

pláž Waikiki

Waikiki beach je krásná tichomořská pláž, která lemuje havajské hlavní město Honolulu, nebo spíše jeho předměstskou část nesoucí stejný název Waikiki. Nachází se na jižním pobřeží ostrova Oahu a je téměř neustále v obležení turistů. I když na Havajských ostrovech existují i mnohem hezčí a turismem nedotčené pláže, Waikiki beach se stala známou po celém světě.

Pláž Waikiki, která je dlouhá cca 3 kilometry, je asi z poloviny vymezena pro surfaře. Na některých místech je zase dost mělká a posetá poměrně ostrými sopečnými skalami. Je tvořena krásným bílým pískem, který úžasně kontrastuje s azurovou vodou Tichého oceánu. Písek však není původní, ve velkém zde je poměrně nákladně dovážen z dosti vzdálených míst, například z Kalifornie. Neustálým koloběhem přílivu, odlivu a mořského příboje je odplavován pryč. Poslední dobou však správa Honolulu začíná od dovážení písku upouštět a zkouší pláž zásobovat pískem pocházejícím z místních zdrojů.

Slovo „Waikiki“ v domorodém havajském jazyce znamená „tryskající slaná voda“. V dávných dobách se zde pravděpodobně nacházel nějaký gejzír nebo pramen. Město samotné pak bylo vybudováno v oblasti, kde se kdysi rozkládaly rozlehlé mokřady. Ty byly odvodňovány řadou kanálů, z nichž nejznámější je kanál Ala Wai Canal. V 80. letech 19. století se začaly podél Waikiki beach stavět první hotely, kterých je dnes už více než dostatek. V blízkosti pláže vlastně ani jiné budovy, než mnohapatrové ubytovací kapacity a různá rekreační zařízení nenajdete, vše je přizpůsobeno turistům a jejich pohodlí. Pláž je od zástavby hotelových komplexů oddělena příjemným parčíkem plným palem. Waikiki se tak stalo hlavním centrem pobytové turistiky nejen na ostrově Oahu, ale na celých Havajských ostrovech.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko