Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kaloko-Honokohau NHP

Ostrov Hawaii je největším z Havajského souostroví a ukrývá spoustu jedinečných přírodních krás. Podél jeho západního pobřeží se rozkládá národní historický park Kaloko – Honokohau. Tento park je údajně jedním z nejdéle osídlených míst na ostrově, ale dnešní lidé již nedokážou pochopit, proč se lidé v minulosti usadili právě do oblasti lávových polí. Jedním z důvodů byla možná velká duchovní hodnota místa.

Park Kaloko – Honokohau je dnes domovem pro velké množství volně žijících živočichů, spatřit zde můžete například havajské tuleně, kteří jsou jako jedni z mála živočichů zde, původem opravdu z ostrovů. Žijí zde také početné druhy plazů, obojživelníků a ptáků. Pro původní obyvatele ostrova byl velmi důležitý kokosovník, který byl nejen zdrojem potravy a vody, ale také se z něj vyráběly hudební nástroje a byl ideální pro stavbu jednoduchých obydlí.

Tato část ostrova je ideální pro milovníky potápění, šnorchlování, rybolovu nebo dalších vodních sportů. Pod hladinou azurových vod Tichého oceánu se totiž nachází jedinečný svět plný pestrobarevných tropických rybek a korálových útesů. Nezapomenutelným zážitkem pak bude procházka podél pobřeží při západu slunce. Teprve tak na vás dýchne ta pravá tajuplná atmosféra Kaloko – Honokohau.

Snad nejnavštěvovanějším místem v parku je Honokohau Beach, kde bílý korálový písek ostře kontrastuje s černou lávou. Tuto pláž si kromě turistů oblíbily také četné mořské želvy, které se zde rozmnožují a hledají potravu v podobě mořských řas. Národní historický park se rozkládá cca 3 míle od mezinárodního letiště Keahole a stejně tak daleko od městečka Kailua – Kona. Kailua – Kona bývalo v minulosti domovem havajských králů, v okolí se tak dochovaly historické památky, jako například chrám krále Kamehameha. Dnes je městečko vyhledávanou turistickou lokalitou, kde můžete navštívit četné restaurace, obchody a ubytovat se v luxusním hotelu. Každoročně se zde koná světová soutěž Ironman.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko