Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kihei

Mezi nejvýznamnější turistická centra havajského ostrova Maui patří Kihei rozkládající se na jižním pobřeží. Toto 11 tisícové město je situováno v zálivu Maalaea Bay, mezi krásnými přírodními parky a v blízkosti významných golfových hřišť. V Kihei se nachází také jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Maui, které je od centra města oddělena pobřežní komunikací. 

Kihei je prosluněnou pobřežní oblastí, které je lemována téměř 10 kilometry nádherných pláží. Věnovat se zde můžete koupání v Tichém oceánu, šnorchlování a skvěle si užijete i jízdu na kajaku nebo surfování. Při troše štěstí spatříte na hladině skupinku keporkaků tryskajících proudy vody. Ze zálivu Maalaea Bay pravidelně vyplouvají lodě podnikající výpravy za pozorováním těchto obřích velryb. 

Za báječným potápěním je možné se z Kihei vydat k ostrůvku Molokini, který se nachází asi 5 kilometrů od jižního pobřeží ostrova Maui. Jde v podstatě o starý sopečný kráter, v němž vznikl jedinečný korálový útes, který překypuje životem. Polovina okraje kráteru erodovala a vytvořil se zajímavý srpkovitý útvar, jenž se až do výšky 50 metrů zdvihá nad hladinu oceánu. V průzračných hlubinách oceánu můžete pozorovat více jak 250 druhů nádherně zbarvených tropických ryb nejrůznějších tvarů a velikostí. Zdejšími obyvateli jsou také velké a vzácné mořské želvy. 

Přímo v Kihei se nabízí pestré možnosti nakupování, zábavy, sportovního i kulturního vyžití. Hlad zajděte utišit do některé z mnoha výtečných restaurací a ochutnejte některou z havajských specialit. O ubytování se starají četné hotely, které poskytují komfortní služby na úrovni. Pro zpestření dovolené si můžete jít zahrát golf do Elleair Maui Golf Club, pokud vyrazíte do sousedního městečka Wailea-Makena, můžete svou golfovou zdatnost otestovat ještě na dalších čtyřech golfových hřištích.

Milovníci přírody a pěší turistiky se mohou z městečka vydat do parků Kihei Regional Park, Kalama Beach Park nebo do přírodní rezervace Kealia Pond National Wildlife Refuge, která je tvořena slanými bažinami a mokřady. Rezervace rozkládající se na necelých 3 km čtverečních, se stala útočištěm pro cca 30 druhů vodních ptáků, mezi nimiž najdeme i mnohé vzácné a endemické druhy, jako je například kvakoš noční, havajská lyska nebo pisila havajská. Tato přírodní rezervace byla založena v roce 1953 a v roce 1992 se dočkala ještě rozšíření.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko