Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kalaupapa NHP

Pátým největším ostrovem Havajského souostroví je Molokai, kde se nachází historický park Kalaupapa. Je situován na jeho stejnojmenném poloostrově Kalaupapa v blízkosti zátoky Halawa. Místo je známé tím, že se zde v letech 1866 – 1969 umísťovali do izolace lidé trpící malomocenstvím. O tyto lidi se zde staral osvícený páter Damien, vlastním jménem Joseph DeVeuster.

První skupina nemocných pacientů byla do vesničky Kalawao v Kalaupapa poslána dne 6. ledna roku 1866. V témže roce zde byla založena církev Siloama a Sv. Philomena. Otci Damienovi nebyl lhostejný osud těchto lidí, proto se snažil jim pomáhat a zaměřil se na problematiku tohoto onemocnění. Obec se po dobu svého působení stala domovem tisíců obětí malomocenství, kteří se sem přestěhovali z celého havajského souostroví. V té době neexistoval na nemoc žádný lék a nefungovala žádná léčba.

V roce 1980 se Kalaupapa stala historickým parkem, který nyní slouží jako místo pro vzdělávání a lidé se zde mohou seznámit s minulostí kraje. Dnes je již Kalaupapa i vesnice Kalawao krásně upraveným a čistým místem, v jehož okolí se nachází nádherná příroda s deštným pralesem, sopečnými krátery, pobřežními útesy a korálovým mořem. V této oblasti se vyskytují také vzácné a ohrožené druhy rostlin a živočichů.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko