Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kalaupapa NHP

Pátým největším ostrovem Havajského souostroví je Molokai, kde se nachází historický park Kalaupapa. Je situován na jeho stejnojmenném poloostrově Kalaupapa v blízkosti zátoky Halawa. Místo je známé tím, že se zde v letech 1866 – 1969 umísťovali do izolace lidé trpící malomocenstvím. O tyto lidi se zde staral osvícený páter Damien, vlastním jménem Joseph DeVeuster.

První skupina nemocných pacientů byla do vesničky Kalawao v Kalaupapa poslána dne 6. ledna roku 1866. V témže roce zde byla založena církev Siloama a Sv. Philomena. Otci Damienovi nebyl lhostejný osud těchto lidí, proto se snažil jim pomáhat a zaměřil se na problematiku tohoto onemocnění. Obec se po dobu svého působení stala domovem tisíců obětí malomocenství, kteří se sem přestěhovali z celého havajského souostroví. V té době neexistoval na nemoc žádný lék a nefungovala žádná léčba.

V roce 1980 se Kalaupapa stala historickým parkem, který nyní slouží jako místo pro vzdělávání a lidé se zde mohou seznámit s minulostí kraje. Dnes je již Kalaupapa i vesnice Kalawao krásně upraveným a čistým místem, v jehož okolí se nachází nádherná příroda s deštným pralesem, sopečnými krátery, pobřežními útesy a korálovým mořem. V této oblasti se vyskytují také vzácné a ohrožené druhy rostlin a živočichů.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko