Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Haleakala NP

Na Havajském ostrově Maui se na ploše 118 km2 rozkládá Národní park Haleakala. Původně tento park náležel pod Havajský národní park nacházející se na hlavním ostrově, ale od roku 1961 je samostatným a nezávislým národním parkem. Havajský název Haleakala by se dal do češtiny přeložit jako „Dům slunce“.

Součástí parku je i stejnojmenný vulkán, který je již považován za nečinný, jeho poslední erupce nastala v roce 1790. Sopka je vysoká 3055 metrů nad mořem, její vrcholový kráter dosahuje délky 11 kilometrů, šířky 3,2 km, obvodu 34 km a hloubka je kolem 610 metrů. Díky svým obřím rozměrům je tak kráter považován za největší na světě. Pro Havajany má sopka posvátný charakter, podle legendy v ní sídlí bůh Maui. Při archeologických průzkumech v něm byly nalezeny zbytky dávné dlážděné cesty.

Hluboko pod kráterem se nachází bujná subtropická vegetace, zatímco ve vyšších polohách povrch připomíná měsíční krajinu. V místech, kde je dostatečná vláha z mraků, však roste překvapivě rozmanitá vegetace, včetně několika vzácných, chráněných druhů rostlin. V parku se nachází také množství říčních bazénků na říčce Palikea a zajímavé jsou rovněž vodopády Waimoku.

V parku se nachází tzv. Sluneční návštěvní středisko neboli turistické informační centrum. Svůj název dostalo podle toho, že je odtud údajně nejkrásnější pohled na východ slunce na celém světě. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na velký pěší okruh vedoucí dolů do kráteru. Vydáte se strmou stezkou Sliding Sands dolů, pak poznávací trasou Silversword Loop projdete po jeho dně a mírnější stezkou Halemau´u Trail se vrátíte zpátky nahoru.  Celková délka túry přesahuje 25 km a převýšení je okolo 1000 metrů. Pokud nejste trénovaní, vyhraďte si na ni 2 dny.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko