Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Honolulu

Na ostrově Oahu se rozkládá město Honolulu, které je hlavním a zároveň také největším městem celého Havajského souostroví, jež náleží pod Spojené státy americké. Název města pochází z domorodého jazyka původních obyvatel, kde „honolulu“ znamená „zátoka mušlí“.

Havajské ostrovy měly svého jediného vládce a to až do doby, než bylo souostroví objeveno prvními Evropany. V období mezi lety 1790- 1810 ostrovany násilně sjednotil a vládl jim Kamehameha the Great, který zde založil monarchii. Jeho socha je dnes umístěna před budovou "Aliiolani Hall". Město Honolulu bylo založeno v roce 1816 a v roce 1845 se stalo hlavním městem Havajského království.

Honolulu je v současné době ekonomickým, kulturním i vzdělávacím centrem Havaje. Žije zde asi 400 tisíc obyvatel, z nichž více než polovina je asijského původu. Přesto jen několik kilometrů od metropole můžete nalézt klid a pohodu neporušené panenské přírody. Okolí města je protkáno řadou turistických stezek, které vedou bambusovým pralesem třeba až k místním kaskádovitým vodopádům. Do vyšších poloh se nedostanete, protože je k nim vstup z bezpečnostních důvodů zakázán. Aby se k nim člověk dostal, musel by vyšplhat po skále a přidržovat se jen kořenů stromů plazících se po ní. Největší nebezpečí hrozí v případě prudkých dešťů. Turisté se tak musí spokojit s pohledem zespod, nebo s koupelí v malých tůňkách, které vodopády vytvářejí na svém úpatí.

Snad největším lákadlem města je oblíbená pláž Waikiki Beach lemovaná hotely a luxusními vilami. Po západu slunce se podél pláže rozhoří louče, které navozují příjemnou romantickou atmosféru. Na pobřeží stojí socha připomínající dvojnásobného vítěze olympijských her (1912 a 1920) v plavání Duke Paoa Kahanamoku. Ten je také zakladatelem dvou významných klubů – The Hiu Nalu (Klub vln) a Canoe Club. Členové těchto klubů byli prvními vyznavači a šiřiteli surfování a s tím spojeného životního stylu. Největší vlny se na ostrově Oahu vyskytují v oblasti Northern Shore, která láká surfaře z celého světa. Na jihovýchodním pobřeží ostrova pak leží proslulá zátoka Hanauma Bay s vynikajícími podmínkami pro šnorchlování.

Na pláž Waikiki navazuje sopečný kráter Diamond Head, odkud je nádherný výhled na celé město. Směrem na západ od Honolulu se nachází proslulá vojenská základna v zálivu Pearl Harbor, který byl dne 7. prosince roku 1941 napaden Japonskem. Při útoku bylo potopeno nebo poškozeno osm válečných lodí a nejméně deset dalších vojenských plavidel. Dále bylo zničeno kolem dvou set vojenských letadel. Zraněno či zabito bylo během náletu více než 3000 vojáků nebo námořníků. V přístavu dnes stojí památník USS Arizona Memorial připomínající tuto událost.

V Honolulu můžete navštívit Waikiki Akvarium nebo Honolulu Zoo, prohlédnout si nejvýznamnější historickou budovu Iolani Palace, která sloužila jako sídlo pro poslední havajskou královnu Liliuokalani. Zajímavým místem je také Polynesian Cultural Center  u městečka Laie s replikami vesnic polynéských národů, kde lze získat představu o původním životě obyvatel.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko