Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Puukohola Heiau NHS

Na ostrově Hawaii se nachází chrám Pu´ukohola Heiau, který byl vystavěn za vlády krále Kamehameha I. v letech 1790 – 1791. Na této stavbě pracovali muži, ženy i děti, pod vedením havajských velitelů a dvou ztroskotaných evropských mořeplavců Johna Younga a Isaaca Davise. Král Kamehameha I. v té době rozšířil svou panovnickou moc na všechny ostrovy v havajském souostroví.

Pu´ukohola Heiau byl chrámem, kde se pravidelně konaly bohoslužby a zároveň jakýmsi centrem náboženského přesvědčení všech Havajanů. Kněží zde údajně dokázali komunikovat s bohy a prováděli nejrůznější obřady a rituály. Na ostrovech existovalo několik těchto chrámů, ale většina z nich byla zničena v roce 1819, kdy byly zakázány.

Každý rok v srpnu se u Pu´ukohola Heiau koná Havajský kulturní festival, kde se mohou návštěvníci seznámit s kulturou, tradicemi a zvyky ostrovanů. Navíc se zde předvádí typická havajská řemesla, tance, hry a hraje hudba. Chrám je situován v oblasti Kawaihae a dne 17. srpna roku 1972 byl vyhlášen Národním historickým prostorem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko