Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Puukohola Heiau NHS

Na ostrově Hawaii se nachází chrám Pu´ukohola Heiau, který byl vystavěn za vlády krále Kamehameha I. v letech 1790 – 1791. Na této stavbě pracovali muži, ženy i děti, pod vedením havajských velitelů a dvou ztroskotaných evropských mořeplavců Johna Younga a Isaaca Davise. Král Kamehameha I. v té době rozšířil svou panovnickou moc na všechny ostrovy v havajském souostroví.

Pu´ukohola Heiau byl chrámem, kde se pravidelně konaly bohoslužby a zároveň jakýmsi centrem náboženského přesvědčení všech Havajanů. Kněží zde údajně dokázali komunikovat s bohy a prováděli nejrůznější obřady a rituály. Na ostrovech existovalo několik těchto chrámů, ale většina z nich byla zničena v roce 1819, kdy byly zakázány.

Každý rok v srpnu se u Pu´ukohola Heiau koná Havajský kulturní festival, kde se mohou návštěvníci seznámit s kulturou, tradicemi a zvyky ostrovanů. Navíc se zde předvádí typická havajská řemesla, tance, hry a hraje hudba. Chrám je situován v oblasti Kawaihae a dne 17. srpna roku 1972 byl vyhlášen Národním historickým prostorem.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko