Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hawaii Volcanoes NP

Ostrov Hawaii, který je známý také jako Big Island, je největší z osmi hlavních Havajských ostrovů a žije na něm okolo 160 tisíc obyvatel. Rozkládá se na ploše 10 458 km2 v severovýchodní části Tichého oceánu. Jeho správním centrem je město Hilo a mezi další významná města patří ještě Kalaoa a Huluaoa.

Na ostrově Hawaii se rozkládá jedinečná přírodní rezervace Hawaii Volcanoes National Park, která ochraňuje dva vulkány Mauna Kea a Mauna Loa a také nejaktivnější vulkán na světě – Kilauea. Kilauea dosahuje nadmořské výšky pouhých 1247 metrů a po jejím úbočí neustále stékají proudy lávy. Je zaznamenáno, že sopka chrlí lávu nepřetržitě od roku 1983. Každý den vychrlí v průměru 400 tisíc m3 za den, do roku 1995 se tak díky její činnosti ostrov rozrostl o 200 hektarů.

Vulkán Mauna Loa měří 4170 metrů nad mořem a je považován za největší vulkán na světě, zatímco Mauna Kea je nejvyšším neaktivním vulkánem na Havaji. Nad hladinu oceánu se tyčí do výšky 4205 metrů, ale i s podvodní částí je vysoká 10 205 metrů, což jí řadí na nejvyšší horu Země, která svou výškou převyšuje i Mount Everest. Na Mauna Kea se nachází jedna z nejvýznamnějších astronomických observatoří na světě.

Sopečná aktivita zde během milionů let vytvořila unikátní krajinu, kde se vyvinul specifický život a velmi pozoruhodný ekosystém. Park byl založen v roce 1916 a od roku 1987 je zapsán na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. V parku žijí vzácné druhy ptáků a mnoho dalších endemických zástupců živočišné říše. Mezi rostlinami přitahují největší pozornost obří kapradiny. Hawaii Volcanoes National Park je protkán přibližně 240 km značených cest různých délek a náročností. Najdete zde také kempy, kde je možnost přenocování.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko