Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hawaii Volcanoes NP

Ostrov Hawaii, který je známý také jako Big Island, je největší z osmi hlavních Havajských ostrovů a žije na něm okolo 160 tisíc obyvatel. Rozkládá se na ploše 10 458 km2 v severovýchodní části Tichého oceánu. Jeho správním centrem je město Hilo a mezi další významná města patří ještě Kalaoa a Huluaoa.

Na ostrově Hawaii se rozkládá jedinečná přírodní rezervace Hawaii Volcanoes National Park, která ochraňuje dva vulkány Mauna Kea a Mauna Loa a také nejaktivnější vulkán na světě – Kilauea. Kilauea dosahuje nadmořské výšky pouhých 1247 metrů a po jejím úbočí neustále stékají proudy lávy. Je zaznamenáno, že sopka chrlí lávu nepřetržitě od roku 1983. Každý den vychrlí v průměru 400 tisíc m3 za den, do roku 1995 se tak díky její činnosti ostrov rozrostl o 200 hektarů.

Vulkán Mauna Loa měří 4170 metrů nad mořem a je považován za největší vulkán na světě, zatímco Mauna Kea je nejvyšším neaktivním vulkánem na Havaji. Nad hladinu oceánu se tyčí do výšky 4205 metrů, ale i s podvodní částí je vysoká 10 205 metrů, což jí řadí na nejvyšší horu Země, která svou výškou převyšuje i Mount Everest. Na Mauna Kea se nachází jedna z nejvýznamnějších astronomických observatoří na světě.

Sopečná aktivita zde během milionů let vytvořila unikátní krajinu, kde se vyvinul specifický život a velmi pozoruhodný ekosystém. Park byl založen v roce 1916 a od roku 1987 je zapsán na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. V parku žijí vzácné druhy ptáků a mnoho dalších endemických zástupců živočišné říše. Mezi rostlinami přitahují největší pozornost obří kapradiny. Hawaii Volcanoes National Park je protkán přibližně 240 km značených cest různých délek a náročností. Najdete zde také kempy, kde je možnost přenocování.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko