Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Savannah

Savannah je atraktivní přímořské město ležící téměř na hranici Georgie a Jižní Karolíny ve Spojených státech amerických. Bylo založeno poměrně dávno, již v roce 1732 zastáncem kolonialismu Jamesem Oglethorpem. Oplývá tak řadou historických památek i zajímavých architektonických skvostů. V současné době má Savannah kolem 150 tisíc obyvatel.

Město se díky své jakoby tajuplné atmosféře stalo již několikrát kulisou pro slavné hollywoodské filmy, jakým je například film Téměř dokonalý zločin nebo i oskarový Forrest Gump. Savannah je městem, o kterém je známa celá řada duchařských povídek, které se návštěvníkům většinou připomenou hlavně po setmění.

Ve městě se nachází Savannah College of Art and Design - Vysoká škola umělecko-designérská, což je největší univerzita tohoto druhu v USA. Od turistického informačního střediska to není daleko do historického jádra města. V historické čtvrti Savannah platí pravidlo, že kdokoliv by si zde chtěl postavit nový dům, musí ho vystavět ve starém stylu z červených cihel, aby se nenarušil vzhled historického jádra a vše společně ladilo.

Při prohlídce města narazíte na zajímavou starou kašnu, která je údajně nejslavnější kašnou v celých Spojených státech a byla postavena podle vzoru kašny na Place de la Concorde v Paříži. Místem odpočinku pro místní obyvatele je Forsyth Park, který je největším parkem ve městě. Kousek od něj jsou tenisové kurty a také basketbalové hřiště. Zajímavý může být i výlet na nedaleký Tybee Island.

V centru Savannah můžete natrefit na jeden nejdražších městských hotelů, který během války sloužil jako nemocnice a márnice. Stojí zde také památník obětem z Vietnamu a památník na všechny utlačované černochy, kteří sem byli jako otroci přivezeni z Afriky. Památník nese tento nápis: „Byli jsme společně ukradeni, prodáni a koupeni z afrického kontinentu. Společně jsme nastoupili na otrokářské lodě. Společně jsme leželi – záda k břichu – uvnitř otrokářských lodí, v našich exkrementech a moči. Někdy jsme společně umřeli a naše mrtvá těla byla společně hozena přes palubu. Dnes společně stojíme s vírou i trochou radosti“.  - Maya Angelou

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko