Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Augusta Canal NHA

Kanál Augusta byl společně s elektrárnou vybudován v roce 1845 na řece Savannah River jako zdroj elektrické energie, zásobárna vody a dopravní tepna. Jde o jediný neporušený průmyslový kanál na americkém jihu, který se i přes nepřetržité užívání podařilo dochovat do dnešních dní.

Značnými úpravami prošel v dobách americké občanské války, v roce 1870 byl pak prohlouben a rozšířen. Vznik tohoto vodního díla přinesl městu značný průmyslový rozvoj, zejména v textilním průmyslu. V průběhu 19. století tak pomohl v rozkvětu Průmyslové revoluce. V roce 1975 byl kanál zapsán do Národního registru historických míst a roku 1978 vyhlášen Národní kulturní památkou. V roce 1996 Kongres Spojených států amerických označil Augusta Canal a pozemky nacházející se v blízkosti jako Oblast přírodního dědictví.

Dnes kanál nabízí 8,5 mil vodních cest, které slouží k rekreaci, zábavě, ale mají také historický význam.  Kanál si můžete prohlédnout pěšky, na kole, projet na kanoi či kajaku. Máte také možnost si zaplatit výletní plavbu s průvodcem na replice nákladní lodi a pozorovat přitom volně žijící zvířata. Přestože se kanál nachází v blízkosti města, stalo se jeho okolí útočištěm pro četné druhy rostlin a živočichů, dokonce zde můžete narazit i na vzácné a ohrožené druhy.

Augusta Canal byl vybudován ve třech úrovních a představuje unikátní ekosystém vytvořený podél žulových říms. Mezi jednotlivými kanály se rozkládají pozemky, které se postupem času přetvořily na cenné mokřady.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko