Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Augusta Canal NHA

Kanál Augusta byl společně s elektrárnou vybudován v roce 1845 na řece Savannah River jako zdroj elektrické energie, zásobárna vody a dopravní tepna. Jde o jediný neporušený průmyslový kanál na americkém jihu, který se i přes nepřetržité užívání podařilo dochovat do dnešních dní.

Značnými úpravami prošel v dobách americké občanské války, v roce 1870 byl pak prohlouben a rozšířen. Vznik tohoto vodního díla přinesl městu značný průmyslový rozvoj, zejména v textilním průmyslu. V průběhu 19. století tak pomohl v rozkvětu Průmyslové revoluce. V roce 1975 byl kanál zapsán do Národního registru historických míst a roku 1978 vyhlášen Národní kulturní památkou. V roce 1996 Kongres Spojených států amerických označil Augusta Canal a pozemky nacházející se v blízkosti jako Oblast přírodního dědictví.

Dnes kanál nabízí 8,5 mil vodních cest, které slouží k rekreaci, zábavě, ale mají také historický význam.  Kanál si můžete prohlédnout pěšky, na kole, projet na kanoi či kajaku. Máte také možnost si zaplatit výletní plavbu s průvodcem na replice nákladní lodi a pozorovat přitom volně žijící zvířata. Přestože se kanál nachází v blízkosti města, stalo se jeho okolí útočištěm pro četné druhy rostlin a živočichů, dokonce zde můžete narazit i na vzácné a ohrožené druhy.

Augusta Canal byl vybudován ve třech úrovních a představuje unikátní ekosystém vytvořený podél žulových říms. Mezi jednotlivými kanály se rozkládají pozemky, které se postupem času přetvořily na cenné mokřady.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko